Advert
Advert
Advert

AKP İftarının Elektriği Devletten!..

Bartın Valisi Göreve

AKP İftarının Elektriği Devletten!..
AKP İftarının Elektriği Devletten!.. Admin
Bu içerik 958 kez okundu.
Advert

Bir siyasi partinin İftarında Elektrik devletten olursa, Açılan oruçlar helal mi? mubah mı? Haram mı?

CHP’Lİ BAŞKAN GÖLBUCAKLI, BARTIN VALİSİ NUSRET DİRİM’İ GÖREVE DAVET ETTİ!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, AKP Bartın İl Başkanlığı’nca Gölbucağı Mahallesi’nde düzenlenen iftar organizasyonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı şehir stadının kablolarla elektrik alınmasını eleştirirken siyasi etik tartışması başlattı. Gölbucaklı, AK Parti’nin devlet imkanlarının parti menfaatleri doğrultusunda kullandığını savunarak Vali Nusret Dirim’den konuyla ilgili soruşturma açılmasını talep etti.

 GÖLBUCAĞI’NDA AKP İFTARI

 

AKP Bartın İl Başkanlığı, 5 Haziran Salı günü, Şehir Stadı’nın yanındaki boş alanda Gölbucağı Mahallesi sakinleri ve partililere yönelik bir iftar yemeği organize etti. İftara, AKP Bartın Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Yılmaz Tunç, 2. Sıra Adayı Yaşar Arslan, AKP Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ve Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un da arasında bulunduğu partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Tunç ve Arslan burada yaptıkları konuşmalarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’ta yaptığı konuşmadaki Bartın’a ilişkin sözleri vatandaşlara anlattılar.

 GÖLBUCAKLI İSYAN ETTİ

CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, Bartın İl Başkanlığı’nın Gölbucağı’ndaki iftarında devlet imkanlarının kullanıldığını söyledi. İftar için şehir stadının hemen yanındaki alanın kullanıldığını ve bu alanın hava karardıktan sonra aydınlatılması için Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olan stadın elektriğinin kullanıldığına dikkat çeken Gölbucaklı, “Bu aslında AK Partinin her zaman yaptığı bir şey. Bunun en basit örneğini AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim kampanyası çerçevesinde ülkemizi gezerken devlet imkanlarını kullanarak gösteriyor zaten” dedi. Bu durumun siyasi etik açısından tartışılması gerektiğini savunan Hacı Gölbucaklı, şunları söyledi:

  VALİ’Yİ GÖREVE ÇAĞIRDI

 

“İftar organizasyonuna kimsenin bir söz söyleyeceğini zannetmiyorum. Elbette ki yapılsın. Ancak, bu eğer parti bayrakları altında ve propaganda faaliyeti için yapılıyorsa ki öyle, devletin değil partinin kendi imkanları ile gerçekleştirilmesi gerekir. O organizasyonda elektriğin devlete ait bir kuruma bağlı stattan alındığını net bir şekilde herkes gördü. Bununla ilgili olarak Sayın Bartın Valisi Nusret Dirim’i göreve davet ediyoruz. Bu konu ile ilgili bir soruşturma yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu yapılmalı ve sorumlular cezalandırılmalı ki, AKP veya başka bir siyasi parti bundan sonra böyle bir şeye yeltenemesin. Özellikle seçim döneminde propaganda yaparken fırsat eşitçiliğine ve devlet imkanlarının partiler tarafından kullanılmamasına ya da kullandırılmamasına dikkat edilmelidir.”

AKP İftarı Elektrik Devletten Hacı Gölbucaklı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları