Advert Advert Advert
Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 25-03-2021 15:59   Güncelleme : 09-04-2021 13:16

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy Amasra’da

Sanatçılar Murat Dalkılıç, Akasya Asiltürkmen, Orçun Dalarslan, Özgür Özgülgün ve Yeliz’de Amasra’daydı.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy Amasra’da

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’dan “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi kapsamında Amasra’ya ziyaret.

    Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, İllerin tarihi, turistik ve kültürel mekânlarını tanıtmak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla başlattığı “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi kapsamında İlimizi ziyaret etti.

    Ziyarette Ersoy ve beraberindeki sanatçılar Murat Dalkılıç, Akasya Asiltürkmen, Orçun Dalarslan, Özgür Özgülgün, Yeliz’den oluşan gruba, Vali Sinan Güner’in eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Handan Karakoç eşlik etti.

    Vali Sinan Güner’in eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’a tel kırma şal hediye etti.

    Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Rotahane ekibi ve Vali Sinan Güner’in eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner Amasra Mustafa Amcanın yeri Canlı Balık Restauranta misafir oldular.

    Bakan Ersoy’un eşi Pervin Ersoy aldığı hizmetten ve lezzetlerden çok memnun kaldığını dile getirerek Bakan Mehmet Ersoy ile birlikte en yakın zamanda Amasra Canlı Balık’ı tekrar ziyaret edeceğinin sözünü verdi.

    Canlıbalık Restaurant işletme yetkilisi Mete Ayyıldız; “ Pervin Ersoy hanıma ziyaretinden ötürü tel kırma tepsi hediye ederek kendisini balık ve salatanın başkenti Amasra’ya yakışır bir şekilde uğurladık. Pervin hanıma ve Rotahane ekibine bizleri tercih ettikleri için teşekkür ederiz.” dedi

    Proje kapsamında Bartın’ın tarihi ve turistik Amasra ilçesine gelen Pervin Ersoy’a İl Kültür ve Turizm Müdürü tarafından Amasra’nın tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili bilgi verildi. Ardından Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü ve Arkeoloji Müzesi gezisiyle program sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA