Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 11-03-2021 20:28   Güncelleme : 11-03-2021 20:32

İstiklal Marşının Kabulünün 100. yılı

Vali Sinan Güner’ in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Günü Mesajı.

İstiklal Marşının Kabulünün 100. yılı

İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

    Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

    Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Türk Milletinin eseri olduğunu beyan eden, kahraman Türk askerine ithafen yazdığı İstiklal Marşı’mız, Türk İstiklalinin en çetin savaşlarının verildiği günlerde anlam bulup 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ka.bul edilen, dünya döndükçe var olacak bir ulusun, dünya var olduğu günden bugüne kadar gelen kahramanlıklarının, karakterinin, millet, devlet, tarih kültürünün dünyaya haykırmasının 100 yıl önce bugün vücut bulmasıdır.

    Türk ulusunun vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesinin, vatan, millet, bayrak sevgisini ve milli mücadele ruhunu en güzel şekilde destanlaştıran İstiklal Marşı’mız, milletimizi ortak düşünce ve değerde buluşturan eşsiz bir eserdir.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün yıl dönümünde bu güzel dizeleri yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, Milli Şairimize ilham olan kahraman milletimizin istiklali için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

    Sinan GÜNER 

           Vali

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA