Advert
Son Dakika
Giriş Tarihi : 10-09-2020 10:55   Güncelleme : 01-10-2020 20:27

Evde karantina tedbirine uymayan 12 kişi tecrit altına alındı

12 kişi Köksal Toptan Lisesi ve Nedret Keten Erkek Öğrenci yurduna yerleştirildi.

Evde karantina tedbirine uymayan 12 kişi tecrit altına alındı

Ayrıca, bu şahıslar hakkında TCK 195. maddesi gereğince İki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

    Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu kararlara istinaden evde karantina tedbirlerine uymayan 12 kişi Köksal Toptan Lisesi ve Nedret Keten Erkek Öğrenci yurdunda karantinalarını tamamlamak üzere tecrit altına alındı.

    Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada; “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu kararlara istinaden evde karantina tedbirlerine uymadığı yapılan denetimlerde tespit edilen toplam 12 şahıs Valiliğimiz tarafından Karantina yurdu olarak belirlenen Köksal Toptan Lisesi, Nedret Keten Erkek Öğrenci yurdunda karantinalarını tamamlamak üzere tecrit altına alınmıştır.

Ayrıca hakkında evde karantina kararı olup ev ortamı müsait olmayan 10 vatandaşımız da aynı yurtta misafir edilerek izolasyon sürelerini sorunsuz tamamlamışlardır.

Koronavirüsle mücadelenin en temel hususlarından biride filyasyon sonucu izolasyon altına alınan vatandaşlarımızın bu süreci toplum içine çıkmadan geçirmelerini sağlamaktır.

    Yapılan denetimler sonucu izolasyon tedbirlerine uymayanların tespiti halinde bu kişiler belirlenen yurtta karantinaya alınmaya devam edilecektir.

    Ayrıca, bu şahıslar hakkında TCK 195. maddesi gereğince İki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.” denildi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA