Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 27-08-2020 23:07   Güncelleme : 05-09-2020 17:26

Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısı Güçlendiriliyor!

1.909.069,11 TL bütçeli proje için BAKKA 1.431.801,83 TL hibe desteği.

Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısı Güçlendiriliyor!

Güzelcehisar köyünde bulunan 65 adet yapının dış cephe restorasyonunun yapılması, eski köy okulunun “gastronomi merkezi” olarak kullanılması ve bu merkezde bölgede yaşayan kadınlara eğitim verilerek istihdam sağlanmasına yönelik faaliyetler yürütülecek.

     Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada; “ 2020 yılı Bartın ili Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Bartın İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu “Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor” adlı proje için Bartın Valisi ve BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Güner ve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Metin Çetin arasında destek sözleşmesi imzalandı.

    Bartın İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu proje ile Batı Karadeniz Bölgesinin yöresel, geleneksel ve özgün mimari dokusu göz önünde bulundurularak tarihi, doğal ve kültürel potansiyele sahip Bartın ilinin alternatif turizm altyapısının geliştirilmesine katkı sağlanması ve 80 milyon yıl önce oluşmuş lav sütunlarıyla turizm potansiyeli yüksek olan Güzelcehisar köyünün turizm çeşitliliğini ve ağını genişletmek hedeflenmiştir.

    Bu hedefler doğrultusunda Güzelcehisar köyünde bulunan 65 adet yapının dış cephe restorasyonunun yapılması, eski köy okulunun “gastronomi merkezi” olarak kullanılması ve bu merkezde bölgede yaşayan kadınlara eğitim verilerek istihdam sağlanmasına yönelik faaliyetler yürütülecektir.

    Bartın ilinin turistik cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla 1.909.069,11 TL bütçeli proje için BAKKA 1.431.801,83 TL hibe desteği vermeyi taahhüt etmektedir. Projenin İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.” denildi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA