Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 14-08-2020 23:16   Güncelleme : 29-08-2020 15:06

Seracılık ve sayacılıkla kalkınacağız...

Kozcağız’da Sera / Evde Saya.

Seracılık ve sayacılıkla kalkınacağız...

Kadınlar, işsiz gençler ve dezavantajlı kesimleri öncelikli olarak destekleyen projelerle Bartın'da yerel istihdam canlandırılarak, üretim odaklı ekonomik kalkınma hedefleniyor.

    *Bartın Üretim ve İstihdam Odaklı Projelerle hayat bulacak. Bartın Valisi Sinan Güner’in projeci ufku ve vizyonuyla ilimizin kanayan birçok yarasına parmak basılıyor.

    *Valilik bünyesinde kurduğu proje ofisleri ile BAKKA aracılığıyla muhteşem çalışmalara imza atılıyor. Kadınlar, işsiz gençler ve dezavantajlı kesimleri öncelikli olarak destekleyen projelerle Bartın'da yerel istihdam canlandırılarak, üretim odaklı ekonomik kalkınma hedefleniyor.

    *Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca desteklenen Kozcağız Seracılık Projesiyle adeta sera kente dönüştürülerek, örtü altı tarımında modern seracılığa geçiş imkanı tanıyarak sektörel dönüşümü de sağlayacaktır. Toplu tedarik, birlikte üretim ve toplu pazarlama prensibinin bölgemiz, hatta ülke sathında yenilikçi bir model olarak hayata geçirilecektir. Sayacılık; Valilik koordinesinde BTSO, BAKKA, İş-Kur, Sayacılar Derneği ve ilgili diğer kamu kurum- kuruluşların desteğinde üretimde  yerel kültüre kazandırılarak sosyo ekonomik getirisi olan bir meslek dalı haline getirildi.

    *Covit-19 ile mücadele döneminde alternatif bir çalışma modeli sunarak evden çalışma olanağı sunuluyor. Bu sayede pandemi riski minimize edilerek, istihdamı ve üretimi tehdit etmesinin önüne geçilmiş olacaktır. Bu modelinde bir çok sektörde başarılı bir üretim modeli olarak benimseneceği şimdiden öngörülür niteliktedir. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca bölge bazında desteklenen projelerin yarısının Bartın projelerinin olması da ayrıca memnuniyet vericidir.

    *Zira evvelce Bartın desteklenen projeler de Zonguldak ve Karabük'ün gerisinde kalıyor hatta bazı çağrılarda sıfır çektiği de oluyordu. Bu bahisle girişimler sonucunda Bartın İline özel olarak Bakanlıkça Küçük Ölçekli Turizm Alt Yapılarını Destekle me Hibe Programı kapsamında 5 Milyon TL' lık kaynak ayrılmış, çağrı sonunda başarılı bulunan 9 projeden 5'i desteklenerek 4,72 Milyon TL hibe desteği verildiği Bartın Valiliğince kamuoyuyla paylaşılmıştı.

    *Bartın Seracılığına ve Sayacılığına verilen desteğin hayırlı uğurlu olmasını diler, kıt imkanlara rağmen ilimize ayrılan kamu kaynağının üretimi ve istihdamı destekleyerek Bartın'ı Bölgenin parlayan yıldızı yapacağına olan inancımla Bartın Valisi sayın Sinan Güner başta olmak üzere, BAKKA ve başvuru sahibi kurum ve kuruluşları, projelerin hazırlanmasında emeği geçenleri kutluyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA