Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 10-08-2020 22:00   Güncelleme : 28-08-2020 11:15

Gurbetçilerin 74 sevdası

Memleket hasreti plakada.

Gurbetçilerin 74 sevdası

Yaz tatili için Almanya’dan Bartın’a gelen gurbetçiler de sonu 74’le biten plakaları ile dikkatleri üzerlerinde topluyorlar.

   Yurt dışında çalışan Türk vatandaşları araçlarının plakalarına memleketlerinin plaka numarasını almaya özen gösteriyorlar. Virüs tehlikesinin sürmesine rağmen her şeyi göze alıp yaz tatili için Almanya’dan Bartın’a gelen gurbetçiler de sonu 74’le biten plakaları ile dikkatleri üzerlerinde topluyorlar. Çok sayıda 74’ün yanı sıra sonu 7474’le biten plakalara da sahip olan gurbetçiler memleket hasretini plakaya yansıtırken, özel rakam grupları ile trafikte ilginç görüntüler oluşturuyorlar.

    Bartın’dan ve yakınlarından uzakta ekmek parası peşinde koşan gurbetçiler bu şekilde Bartınlı olduklarını da göstermiş oluyorlar. Son rakamları 74 ve 7474 olan Alman plakalı araçları görenler “memleket özlemi, sevdası işte böyle bir şey” yorumunda bulunurken, özellikle sonu 7474 olan havalı plakaların sahibi gurbetçiler de Bartınlı olduklarını ‘altını çizerek’ iyice belli etmiş oluyorlar.

Haber/Fotoğraf; Arif Üçler

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA