Advert
Genel
Giriş Tarihi : 29-07-2020 21:41   Güncelleme : 18-08-2020 13:00

Toplu bayramlaşma ve toplu mezarlık ziyaretleri yasak!

Mezarlıklarda toplu Karan-ı Kerim tilaveti yapılmayacak mezarlık ziyaretleri bireysel olarak yapılacak.

Toplu bayramlaşma ve toplu mezarlık ziyaretleri yasak!

Alınan kararlara uyulmaması durumunda kişilere 392 lira, işletmelere ise 3 bin 180 lira para cezası uygulanacak.

    Bartın Valiliği Kurban Bayramında köy bayramlaşmalarının ve mezarlık ziyaretleri ile toplu yemek ve organizasyonlarının yasaklandığını açıkladı. Bartın Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi Kurban Bayramı ile ilgili alınan kararları açıkladı.

    Covit-covit-19 Koronavirüs salgınının etkinliğini azaltmak amacıyla il genelinde Kurban Bayramı arifesi ve bayram süresince Mezarlıklarda toplu Karan-ı Kerim tilaveti yapılmayacak. Toplu olarak mezarlık ziyaretleri de yasaklandı. Bireysel olarak yapılacak mezar ziyaretlerinde oluşabilecek insan yoğunluğunu azaltmak için mezarlık giriş ve çıkışlarının ayrı noktalardan yapılmasına karar verildi.

    Özellikle köylerde gelenek haline gelen köy ve mahalleler arası toplu olarak yapılan bayram ziyaretleri ile toplu yemeklerin yapılmamasına, bayramda kalabalık şekilde bayramlaşma ve yemek organizasyonlarına yasak getirildi.

    Ayrıca bayramlarda yapılan güreş ve futbol gibi turnuvalar da iptal edildi. Alınan karara uyulmaması durumunda kişilere 392 lira, işletmelere ise 3 bin 180 lira para cezası uygulanacağı açıklandı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA