Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 23-07-2020 20:02   Güncelleme : 23-07-2020 20:06

Vali Beyin basın bayramı mesajı

Vali Sinan Güner’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı.

Vali Beyin basın bayramı mesajı

Tüm basın mensuplarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.

   Bartın Valisi Sinan Güner 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Vali Güner mesajında; “Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır.

    Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız teknolojideki hızlı gelişmeyle birlikte yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medya ile halkımızın bilgilendirilmesinde önemli rol oynamaya başlamıştır. Haberin kamuoyuyla daha hızlı paylaşılmasına olanak sağlayan ve tüm dünyayı ulaşılabilir kılan bu teknolojik süreç aynı zamanda dezenformasyonun ve gerçek dışı haberin hızla yayılmasını da mümkün kılmaktadır.

    Toplumun doğru ve gerçek bilgiye ulaşmasında köprü görevini üstlenen etik kurallar çerçevesinde ilkeli ve objektif yayıncılık yapan medya çalışanlarımız, dezenformasyon ve gerçek dışı haberlerle mücadelede önemli bir güçtür.

Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü vesilesiyle gerek ülkemizin gerekse Bartın’ımızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve katkıları dolayısıyla teşekkür ediyor, mesai kavramı gözetmeden, özverili şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA