Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 20-07-2020 22:39   Güncelleme : 05-08-2020 13:05

2020 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Vali Sinan Güner’in başkanlığında 2020 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

2020 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Vali Güner: Yatırım programlarının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesi görevli kurumların her kademesince programlarda belirtilen şekliyle eksiksiz olarak yürütülmesini istedi.


    Valilik 12 Divan Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Rektör V. Prof. Dr. Selman Karayılmazlar, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Ulus Kaymakamı Anıl Alkal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri V. Metin Çetin, Yatırımcı Kuruluşların Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık katıldı.

    Yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi, koordinasyonu, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar hakkında genel bir değerlendirme yapan Vali Güner, İlimizde 2020 yılının ilk 6 aylık dönemi içerisinde; 278 projede çalışma yapıldığını bu projelerin toplam bedeli 7 Milyar 764 Milyon 142 Bin TL. olduğunu, tahsis edilen ödenek miktarları ise 553 Milyon 263 Bin TL olduğunu, bu ödeneklerden 246 Milyon 123 Bin TL harcama yapılarak yüzde 44,49’luk bir nakdi gerçekleşme sağlandığını, 278 projeden 29’nun tamamlandığını, 121 projede faaliyetlerin halen devam etmekte olduğunu ve 79 projenin ihale aşamasında olduğunu ve 3 projede yer teslimi yapıldığını ve 46 projeye ise henüz başlanılmadığını belirtti.

    Vali Güner, bu projeler dışında Belediyelerimiz tarafından 3 Milyon TL bedelli 11 projenin yürütülmekte olduğunu ve projelerin 7’sinin 2020 yılı içerisinde bitirildiğini, 3 tanesinde çalışmaların devam etmekte olduğunu belirterek yatırımların sektörel harcama miktarlarına göre değerlendirildiğinde 157,1 Milyon TL ile ilk sırada Ulaştırma sektörü, sonrasında 39,6 Milyon TL ile Tarım-Orman, 29,9 Milyon TL ile Enerji, 14,2 ile Eğitim, 1,5 Milyon TL ile Sağlık ve 2,5 Milyon TL ile Diğer Kamu Hizmetlerinin yer almakta olduğunu ifade ederek kurumlarımıza yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

    Toplantıda ayrıca bir önceki toplantıda alınan İl Koordinasyon Kurulu kararları ile ilgili gelişmeler hakkında sorumlu kuruluşlardan bilgiler alındı.

Yatırımcı kurumların bölge ve İl müdürleri tarafından İlimizde devam eden sunumlarının ardından Vali Güner, “ Yatırım programlarının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesi görevli kurumların her kademesince programlarda belirtilen şekliyle eksiksiz olarak yürütülmesini” istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA