Advert
Genel
Giriş Tarihi : 17-07-2020 23:14   Güncelleme : 30-07-2020 23:10

3000 yıllık Amasra'nın tarihi dokusuyla oynanıyor

Amasra’ya yakışmayan görüntüler!

3000 yıllık Amasra'nın tarihi dokusuyla oynanıyor

Rifat Açıcı: Rant uğruna bu yanlıştan ve plajın parsellenmesinden en kısa zamanda vazgeçilmelidir. Amasra derhal bu çirkinlikten kurtulmalıdır.

    3000 yıllık tarihi ve turistik Amasra’nın doğal güzelliği yok ediliyor. Halk tepkili, Amasra’ya tatillerini geçirmek üzere gelen yerli ve yabancı turistler üzgün ve şaşkın. Büyük Liman plajı kumu tarla sürer gibi traktörle sürülmüş ve toprakla kum birbirine karışmış, kum pislik içinde. Tepkilere rağmen Büyük Liman plajındaki büfe çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.  Plajda yurttaşların örtüsünü serip yemek yedikleri voleybol oynadıkları hatta futbol oynadıkları alana büfeler yerleştirilecekmiş.

    Son yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’den seçilen ve çevreci olarak bilinen eğitimci başkan Recai Çakır biran önce bu yanlıştan dönmeli. Amasra Belediye başkanı Recai Çakır Büyük Liman plajındaki bu inşaat çalışmalarına başlamadan önce Mimar olan CHP Bartın il başkanı Selim Karakaş’a sordu mu? Bu inşaat çalışmaları öncesi TTK eski Amele Birliği başkanı CHP Amasra ilçe başkanı Seyhan Bilgin’e sordu mu?  Hukukçu olan milletvekili Aysu Bankoğlu’nun bu büfe çalışmalarından haberi var mı?

AÇICI: BU BİR REZALET HATTA CİNAYETTİR

    Amasra’da bu olaylar yaşanırken 3 dönem seçilmiş Amasra eski Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Mimar Vatan Partisi Bartın kurucu il başkanı Rifat Açıcı günlerdir tartışması devam eden Amasra Büyük Liman plajı kumuna yapılan büfe yapına sert tepki göstererek 3000 yıllık tarihi ve turistik Amasra’ya bu görüntüler yakışmıyor.” dedi Yüksek Mühendis Mimar Rifat Açıcı; “ Amasra’ya yazık oluyor. Bu bir rezalet hatta cinayettir. Bu zamana kadar tarihinde Amasra’da seçilmiş ve atanmış hiç bir belediye başkanı Amasra’ya bu ihaneti yapmadı. Bu yapılan imar planına ve kıyı kenar çizgisine aykırıdır. Eskiden gecekondu yaparlardı, bu ise resmen gündüz kondudur. Rant uğruna bu yanlıştan ve plajın parsellenmesinden en kısa zamanda vazgeçilmelidir. Amasra derhal bu çirkinlikten kurtulmalıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA