Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 30-06-2020 17:23   Güncelleme : 30-06-2020 17:42

Vali beyin Kabotaj Bayramı mesajı

Vali Sinan Güner Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı.

Vali beyin Kabotaj Bayramı mesajı

Vali Güner: 1 Temmuz 1926 tarihinde Kabotaj Kanununun yürürlüğe girmesinin ardından yabancı devletlerin denizlerimizdeki ticari hâkimiyeti son bulmuştur.

    Bartın Valisi Sinan Güner 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Vali Güner mesajında; “Denizlerdeki hâkimiyetimizin tasdiki niteliğindeki Kabotaj Kanunu, 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe girerek denizlerimizde yabancı ülkeler tarafından kullanılan imkân ve zenginliklerimizin ülkemiz tarafından kullanılması sağlanmış, bu yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte yabancı devletlerin denizlerimizdeki ticari hâkimiyeti son bulmuştur.

    Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu, aynı zamanda milletimizin denizlerimizdeki egemenliğinin sağlanması anlamında da büyük önem arz etmektedir.

    Bugün, güçlenen altyapısı, modern tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla uluslararası rekabete açık denizcilik sektörümüzün ülke ekonomisine katkısı her geçen gün artmaktadır.

    Bu duygu ve düşüncelerle, hayatını denizlerde kaybeden deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 94. Yıl dönümünü kutluyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA