Advert
Son Dakika
Giriş Tarihi : 24-06-2020 18:51   Güncelleme : 13-07-2020 21:55

Bahattin Y. tutuklanarak cezaevine konuldu

Bartın Belediyesindeki fatura yolsuzluğunun 1 buçuk milyona yakın olduğu iddia ediliyor.

Bahattin Y. tutuklanarak cezaevine konuldu

Önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı, Cumhuriyet savcısının bir üst mahkemeye itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Bahattin Y. tutuklanarak Bartın kapalı cezaevine konuldu.

   

    Bartın Belediyesi muhasebe bölümünde çalışan ve elektrik ödemelerinde bazı faturalar üzerinde oynama yaparak kamu malını zarara uğratmak ve evrakta sahtecilik yapmak suçlarından yakalanarak gözaltına alınan Bahattin Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlı Bahattin Y. dün yakalanarak gözaltına alınmış, emniyetteki işlemlerinin ardından Bartın Adliyesine çıkartılmış, nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Cumhuriyet savcısının bir üst mahkemeye itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Bahattin Y. tutuklanarak Bartın kapalı cezaevine konuldu.

Belediyedeki fatura yolsuzluğunun 1 buçuk milyona yakın olduğu iddia ediliyor.

    Konuyla ilgili Bartın Belediye başkanı Cemal Akın geçtiğimiz Cuma günü Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurunda bulunmuştu. Akın gazetecilere yaptığı açıklamada; “Olay Belediyemiz Muhasebe Müdürlüğümüzde gerçekleşti. Muhasebe Müdürlüğümüzden gelen bilgiler ve resmi kaynaklardan aldığımız bir bilgiler doğrultusunda resmi olarak Başsavcılıkla görüştük.

    Hemen bunun bilgi ve belgelerini hazırladık ve başvurusunu yaptık. Tabi bir araştırma süreci olacak. Bana birkaç evrakla ile ilgili bilgi geldi. Bu bilgi geldikten sonra hemen gereğini yaptık.  Başsavcılığa bildirdik. Anında şüpheli kişinin iş akdini feshettik. Bizzat benim imzamla bilgiler ve belgelerle Cumhuriyet başsavcılığına sevkini yaptık. Bundan sonra iş adli makamlardadır. Bilirkişiler gelecek, bakacaktır açıklamasında bulunmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA