Advert
Genel
Giriş Tarihi : 09-06-2020 13:53   Güncelleme : 23-06-2020 17:37

Bartın limanı hareketlendi

Gemiler kuyrukta…

Bartın limanı hareketlendi

İnkumu, Güzelcehisar, Mugada ve Kızılkum sahillerinden görülen yük gemilerinin denizin üzerinde peş peşe sıralanması, Bartın açıklarını adeta gemi otoparkına dönüştürdü.

    Yük taşımacılığının yanı sıra yolcu giriş çıkış gümrük kapısı da olan Bartın limanı, bütün sektörleri olumsuz etkileyen korona virüsten dolayı yaşanan durgunluğu, ülke genelinde ve dünyada normalleşmeye başlanmasıyla birlikte üzerinden atarak hareketlendi. Son günlerde özellikle yük almaya gelen gemilerin sayısında artış olduğu gözlendi.

Ne kadar gemi o kadar para

    Yoğunluktan dolayı kuyruğa girmek zorunda kalan gemiler limana giriş sırası beklerken ilginç görüntüler oluşturdu. İnkumu, Güzelcehisar, Mugada ve Kızılkum sahillerinden görülen yük gemilerinin denizin üzerinde peş peşe sıralanması, Bartın açıklarını adeta gemi otoparkına dönüştürdü. Başta çimento ve demir olmak üzere tarım ve sanayi ürünlerini Bartın’dan alıp ülke içine veya dış ülkelere götüren gemilerle canlanan liman, ilin ekonomisinin ve işletmecisi belediyenin en önemli gelir kaynaklarından biri konumunda.

Haber/Fotoğraf; Arif Üçler

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA