Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 08-06-2020 21:34   Güncelleme : 20-06-2020 21:25

Vali Güner, Geçici Hayvan Bakım Evi’nde İncelemelerde Bulundu

Geçici barınma, bakım ve rehabilitasyon merkezine ziyaret.

Vali Güner, Geçici Hayvan Bakım Evi’nde İncelemelerde Bulundu

Vali bey: Geçici Hayvan Bakım Evi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

GEÇİCİ BARINMA, BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

    Bartın Valisi Sinan Güner, Amasra İlçesi yolu üzerinde 19.130,08m² alan üzerinde kurulan ve yüzde 95 oranında tamamlanan 300 hayvan kapasiteli kedi ve köpek için ayrı ayrı alanları ile ameliyathane, besin hazırlama üniteleri, depoları ve ziyaretçiler için açık ve kapalı alanlarının da bulunduğu tam donanımlı “Geçici Hayvan Bakım Evi’’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.


    İncelemeler sırasında İl Jandarma Komutanı J.Alb. Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş ile İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Metin Çetin hazır bulundu.
    Vali Güner, İl Özel İdaresi sorumluluğunda bağlantı yol çalışmalarının devam ettiği “Geçici Hayvan Bakım Evi’’nin faaliyete geçmesi ile hayvanların doğal ortamlarında yaşaması esas olmakla birlikte, kendi ortamında yaşamada zorluk çeken hasta, zayıf ve sakat hayvanların rehabilite edilerek ve üreme kontrolü sağlandıktan sonra tekrar doğal hayata dönmeye hazırlanacakları geçici barınma, bakım ve rehabilitasyon merkezi çalışmalarında sona gelindiğini belirtti.

    Ayrıca projeye ev sahipliği yapacak olan Uğurlar Köyü girişine mesire alanı ile yöresel ürünler sergi ve satış alanlarının da inşa edilerek köyde, ekonomik kalkınmaya destek olunacağını ifade etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA