Advert
Genel
Giriş Tarihi : 27-05-2020 21:51   Güncelleme : 10-06-2020 21:38

BAKKA’dan Bartın turizm altyapısına destek

4.742.455,56 TL kaynak aktarıldı.

BAKKA’dan Bartın turizm altyapısına destek

Vali Sinan Güner’in azimli ve başarılı çalışmaları neticesinde Bartın’a BAKKA aracılığıyla özel olarak ayrılan 5 Milyon TL’lik Proje Teklif Çağrısında 5 Projesi onaylandı.

    Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin listesi 27.05.2020 tarihi itibarıyla kamuoyuna ilan edildi.

    Program kapsamında 15 proje başvuru alınmış ve değerlendirme süreci sonunda 5’i asil listede yer almak üzere 9 proje başarılı bulundu.

    Asil proje listesinde “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı” isimli projesi ile Kurucaşile Belediyesi, “Bartın'ın Doğası Sağlık Turizmine Ev Sahipliği Yapıyor” ve “Güzelcehisar Turizm Köyü Güçlendiriyor” isimli projeleri ile Bartın İl Özel İdaresi, “İpek Yolu'nda Bir Çıkış "Amastris ve Kromna Rotası" isimli projesi ile Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve “Bartın Kültür ve Macera Turizmine Hazırlanıyor” isimli projesi ile Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü yer almaktadır.

    Asil projelerin tamamı ile sözleşme imzalaması durumunda Bartın ilinde turizm sektöründe altyapının geliştirilmesine yönelik 4.742.455,56 TL kaynak aktarıldı.

    Bartın Valisi Sinan Güner’in azimli ve başarılı çalışmaları neticesinde bir önceki Turizm Çağrısında hiç projesi geçmeyen Bartın’a Kalkınma Bakanlığı tarafından BAKKA aracılığıyla özel olarak ayrılan 5 Milyon TL’lik Proje Teklif Çağrısında 5 Projesi onaylandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA