Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 26-05-2020 22:07   Güncelleme : 09-06-2020 14:02

Valilikten sevindirici haber, test sonuçları negatif

Önce pozitif çıkan 2 kuaförün bugün kesinleşen 2’ci test sonuçları negatife dönüştü.

Valilikten sevindirici haber, test sonuçları negatif

Valilik: Kuaförler, çalışanları, temaslıları olmak üzere toplam 535 kişinin testleri negatif olarak belirlenmiştir.

BEKLENEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

    Valilikten yapılan açıklamada Bartın’da bir berber ve bir kuaförün covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından yapılan filyasyon çalışmasında yapılan tüm testlerin Negatif olduğu belirtildi.
    Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada; “İlimiz genelinde 11/05/2020 tarihinde açılan berber ve kuaför sahipleri ve çalışanları olmak üzere 336 kişi arasında, virüsün kuluçka dönemi içerisinde (7-14 gün) yapılması gereken tarama testleri sonucunda, (2) kuaförde test sonuçları pozitif çıkmıştır. Yapılan filyasyon çalışması sonucunda tespit edilen 199 kişinin tamamının yapılan test sonuçları negatif çıkmıştır.

    Önce pozitif çıkan (2) kuaförün bugün kesinleşen ikinci test sonuçları negatife dönmüştür. Böylece, kuaförler, çalışanları, temaslıları olmak üzere toplam 535 kişinin testleri tamamen negatif olarak belirlenmiştir. Yeni dönemde temel ilkelerimizin; maske, sosyal mesafe, kalabalıklara karışmama, uzun süreli korumasız temaslardan kaçınma, bir an önce eve dönme olduğunu tekrar hatırlatırız. Sağlıklı günler dileriz.” denildi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA