Advert
Son Dakika
Giriş Tarihi : 04-05-2020 09:59   Güncelleme : 04-05-2020 10:02

Pazar yerleri hakkında yeni karar

Sosyal mesafeye uyulmak şartı.

Pazar yerleri hakkında yeni karar

Bartın Merkez kapalı pazar yeri de dahil olmak üzere tüm pazar yerlerinde tezgah başına en fazla iki müşteriye hizmet verilebilecek.

    COVİD-19 Koronavirüs tedbirleri salgını kapsamında Pazar yerleri hakkında yeni kararlar alındı. Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada; “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimiz 04/05/2020 Pazartesi günü Vali Sinan Güner Başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan meclis üyelerinin katılımı ile olağanüstü toplanarak; birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle aşağıdaki kararları almıştır.

    Valilikten yapılan açıklamada; “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin 27/03/2020 tarih ve 12 nolu kararı ile vatandaşlarımızın sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel ihtiyaçlarının karşılandığı semt pazarlarına ilişkin çeşitli tedbirler alınmıştı. Bu tedbirlere ilaveten sosyal mesafeye uyulmak kaydı ile Bartın Merkez kapalı pazar yerindeki (eski hal)  mevcut tezgahların geniş olmasından dolayı tezgah başına en fazla iki satış görevlisinin, İlimiz genelindeki diğer semt pazarlarında ise tezgah başına en fazla bir satış görevlisinin hizmet sunmasına, Bartın Merkez kapalı pazar yeri de dahil olmak üzere tüm pazar yerlerinde tezgah başına en fazla iki müşteriye hizmet verilmesine.

    Usulüne göre alınan, ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç oluşturmuyorsa TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmasına, Alınan bu kararların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilmesine karar verilmiştir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA