Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 04-02-2020 18:55   Güncelleme : 16-02-2020 17:40

Karakaş, CHP il başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP’nin merkez ilçe, Amasra, Ulus ve Kurucaşile ilçe başkanları da basın açıklamasında hazır bulundu!

Karakaş, CHP il başkanlığına adaylığını açıkladı

Avukat Nail Öztürk’ün ardından Selim Karakaş’ta CHP Bartın İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

EL ELE, KOL KOLA AKP İKTİDARINA VE TEK ADAM REJİMİNE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ

   23 Şubat 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongre öncesi Avukat Nail Öztürk’ün ardından Selim Karakaş’ta Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. Şadırvan caddesindeki parti binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Bartın merkez ilçe başkanı Nazif Çomak CHP Amasra ilçe başkanı Seyhan Bilgin CHP Ulus ilçe başkanı Yaşar Yıldırım ve CHP Kurucaşile ilçe başkanı Hüseyin Sevim ile çok sayıda partili katıldı.

ASKERİ KONVOYUMUZA YAPILAN HAİN SALDIRIYI, ŞİDDETLE KINIYORUM

   CHP Bartın il başkan adayı Karakaş konuşmasına Suriye İdlib'de geçtiğimiz gün Askerlerimize gerçekleştirilen hain saldırıyı kınayarak başladı. Karakaş konuşmasına şöyle devam etti; “Geçtiğimiz gün Suriye İdlib'de yaşanan ve rejim güçleri tarafından Silahlı Kuvvetlerimize karşı gerçekleştirilen hain saldırı ve on gün önce Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem felaketi milletçe içimizi acıtıyor. Suriye'nin İdlib bölgesinde yaşanan rejim güçlerinin saldırısında 8 kahraman askerimiz şehit oldu, çok sayıda askerimiz de yaralandı. Acımız çok büyük. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, kahraman ordumuza ve milletimize baş sağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Geçiş yolları ve koordinatları önceden bildirilmiş, yeri belli askeri konvoyumuza yapılan bu hain saldırıyı, hain pusuyu şiddetle kınıyorum.

ARAŞTIRMA ÖNERGESİ AKP VE MHP'NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

   Üzerinden 10 gün geçmesine rağmen Türkiye gündeminden düşen Elazığ ve Malatya depremi özelinde ülkemizdeki deprem gerçeğini de unutmamak gerektiğini düşünüyorum. Elazığ ve Malatya’da deprem felaketinde yaşamını kaybeden 41 yurttaşımıza Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Hepimiz biliyoruz ki deprem, sel, fırtına ve kasırga gibi doğal bir afettir. Bizlere ve devleti yönetenlere düşen görev her türlü doğal afete karşı gerekli tedbirleri önceden almaktır. Kimse deprem kaderdir, deprem Allah'tandır diyerek bu sorumluluktan kendisini kurtaramaz. Deprem bir milli meseledir ve milli meselelerin tartışılacağı çözümlerin üretileceği yer de Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Geçtiğimiz hafta partimiz tarafından verilen depremle ilgili Meclis Araştırma Önergesi verdiğimiz diğer önergeler gibi AKP ve MHP'nin oyları ile red edildi. AKP iktidarı bu tartışmaların ne mecliste ne de başka bir yerde yapılmasını istemiyor. Ancak bizlerin ve milletimizin 2004 yılından bu yana toplanan 34 milyar doların ne kadarının depreme hazırlık, can kaybını azaltmak için harcandığını bilmeye hakkımız var.

UYARMAK İSTİYORUZ, BARTIN 1. DERECE DEPREM BÖLGESİDİR

   Ayrıca Bartın'ın da 1. derece deprem bölgesinde olduğunu 1968 yılında yaşadığı deprem, 1998 yılında yaşadığı sel felaketlerini de buradan hatırlatmak istiyorum. İlimizi yönetenleri de bir kez daha hem deprem hem de yaşadığımız sel felaketleri ile ilgili önceden alınması gereken tedbirleri bir kez daha gözden geçirmeleri yolunda uyarmak istiyoruz.

KIZILAY, AKP’NİN ARPALIĞI HALİNE GELMİŞ DURUMDA

Bundan 152 yıl önce bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve adı verilen Kızılay'ın 18 yıllık AKP iktidarında ülkemizin tüm kurumları gibi nasıl çürütüldüğünü hep birlikte izliyoruz. Milletimizin kara gün dostu diye bildiği Kızılay bazı şirketler tarafından yandaş vakıflara para aktarma amacı ile paravan olarak kullanılıyor. Üzülerek söylüyorum ki milletimizin kara gün dostu Kızılay bile AKP iktidarında sarayın arpalığı haline gelmiş durumda.

YERELDE VE GENELDE İKTİDAR İSTİYORSAK SEFERBERLİK İLAN ETMELİYİZ

   Ülkemiz içte ve dışta hakikaten zor günlerden geçiyor. Hepimiz yakınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve cumhuriyetimiz için endişeleniyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurduğu çağdaş, laik, sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiyi rafa kaldıran, kuvvetler ayrılığını yok eden, hak ve özgürlüklere düşman tek adam rejimi tarafından yok edilmeye çalışılıyor. Türkiye yönetilmiyor içte ve dışta oradan oraya savruluyor. İnsan hakları ve özgürlükler ayaklar altında, demokrasimiz nefes alamıyor. Önümüzdeki günler de baskılar daha da artacak süreç giderek daha da sertleşecek. Ülke kaynaklarını büyük bir hızla tüketen AKP iktidarı ve saray rejimi, halkımız ve toplumun demokrat kesimleri üzerindeki baskılarını ve zorbalıklarını giderek artıracaklar.

   Bütün bunlara karşı elimizdeki en büyük güç örgütlerimiz ve örgütlü mücadelemiz olacaktır. Bu amaçla partimizin tüm toplum kesimlerini kapsayacak şekilde tabana yayılan yatay örgütlenme yapısını mahallelerden başlamak üzere tüm örgütlerimiz ile birlikte hayata geçirmek zorundayız. Eğer yerelde ve genelde iktidar istiyorsak seferberlik ilan etmeliyiz. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il ve ilçe başkanlarımız, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimiz ve örgütlerimizle birlikte parti politikalarımızı toplumun her kesimi ile buluşturmalıyız.

MAHALLE DELEGE SEÇİMLERİNDE BİRBİRİNİ ACIMASIZCA ELEŞTİREN, KIRIP DÖKEN ARKADAŞLARIMIZI ÜZÜLEREK GÖZLEMLİYORUM

   Sivil toplum örgütleri, sendikalar, meslek odaları ve demokratik kitle örgütleri ile birlikte kentimizin sağlık, eğitim, kadın, gençlik, tarım/turizm ve çevre sorunları ile ilgili çözümler üretmek zorundayız. Ancak mahalle delege seçimleri ile başlayan kongreler sürecinde zaman zaman sertleşen, birbirini acımasızca eleştiren, kırıp döken arkadaşlarımızı da üzülerek gözlemliyorum. Parti içi mücadelemiz 19 gün sonra gerçekleşecek olan il başkanlığı seçimi ile son bulacak. 23 Şubat’tan sonra yine yüz yüze bakacağız, el ele, kol kola AKP iktidarına ve tek adam rejimine karşı mücadele edeceğiz. Her türlü eleştiriye açığız ancak dostluğumuza, kardeşliğimize ve birlikteliğimize zarar verecek tutum ve davranışlardan hep birlikte kaçınmak zorundayız. Ben inanıyorum ki bizler yarışarak seçilir, birimiz seçildikten sonra hepimiz omuz omuza el ele kardeşçe partimizin başarısı ve ülkemizin refahı için çalışırız.

HEDEFİMİZ PARTİMİZİ YERELDE VE GENELDE İKTİDARA TAŞIMAK

   Bizlerin kişiler üzerinden siyaset yapma ve belli kişileri bir yerlere taşıma gibi hedeflerimiz yok. Tek hedefimiz partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini yeniden inşa etmektir. Cumhuriyet Halk Partisi yüz yıllık dev bir çınardır. Biz bu çınarın gölgesinde serinleyenlerden değil, bu asırlık çınarı büyütmek için ter dökenlerden, emek harcayanlardan olmak zorundayız. Biz bu ulu çınarın Kuvay-i Milliye ruhu ile Türkiye ve Bartın'da iktidara gelmesi için yola çıkanlarız. Bizler aile bağları ile değil güven, dayanışma ve yol arkadaşlığı temelinde bir araya gelenleriz. Gelin hep birlikte bu yolda beraber yürüyelim. Yoksulluğa karşı, savaşlara karşı, ölüme karşı yaşamı savunalım.

İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞUMU AÇIKLIYOR, DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM

   Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki il başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurunda bir kez daha dile getirmek istiyorum. Benden önce adaylığını açıklayan Nail Öztürk’e de bu yolda başarılar diliyor, bizden önce bu görevlerde bulunan ve partinin her kademesinde büyük bir özveri ile çalışan yoldaşlarımızı şükranla, yaşamını kaybeden partili büyüklerimizi rahmetle anmak istiyorum. Bu açıklamamda beni yalnız bırakmayan siz değerli yol arkadaşlarıma ve tüm Bartınlı hemşerilerime en içten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Fatih Karagümrük37
 • 2Galatasaray26
 • 3Alanyaspor26
 • 4Göztepe24
 • 5Beşiktaş24
 • 6Antalyaspor24
 • 7Hatayspor24
 • 8Fenerbahçe24
 • 9Kasımpaşa23
 • 10BB Erzurumspor23
 • 11Sivasspor23
 • 12Kayserispor23
 • 13Konyaspor11
 • 14Gaziantep FK21
 • 15Trabzonspor21
 • 16Gençlerbirliği21
 • 17Yeni Malatyaspor21
 • 18Denizlispor21
 • 19MKE Ankaragücü10
 • 20Çaykur Rizespor20
 • 21Başakşehir FK30
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA