Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 27-12-2019 22:16   Güncelleme : 13-01-2020 18:14

Yonca Alemdar’dan Merkez İlçe Kongresi’ne davet

İlk Kadın Başkan Olmak İstiyorum!

Yonca Alemdar’dan Merkez İlçe Kongresi’ne davet

Bartın’da hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, hiç bir üyeyi, hiçbir hemşerimizi dışarıda bırakmayacağız.

Sosyal paylaşım sitesinden babası Harun Alemdar’ın da olduğu işte bu fotoğrafı paylaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın Merkez İlçe Başkan Adayı Yonca Alemdar 29 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongresi’ne davet etti. CHP Merkez İlçe başkan adayı Yonca Alemdar yaptığı yazılı basın açıklamasında; “ Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İlçe Başkanlığına Neden Aday Oldum? Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okunun işaret ettiği devrimci, laik, devletçi, milliyetçi, halkçı ve Cumhuriyetçi ilkelerin bana verdiği sorumlulukla Bartın Merkez ilçe başkanlığına aday oldum.

    Ben hiç kimsenin veya hiçbir grubun adayı olarak yola çıkmadım. Cumhuriyet’in yetiştirdiği bir kadın olarak ilçe başkanlığı yarışına katıldım. Gücümü Mustafa Kemal Atatürk sevgisinden, O’nun ilke ve öğretilerinden ve üç kuşaktır CHP geleneğine derinden bağlı bir ailenin kızı olmaktan aldım.

     Bartın memleketin bir aynası, baskıcı tek adam rejiminden ne çiftçi ne işçi ne emekli ne de gençler hiç kimse memnun değil. Bartın, iktidar temsilcilerinin baskısı altında eziliyor. Baskılardan bunalan Bartınlı yurttaşların kendini yalnız hissetmemesi ancak güçlü bir CHP muhalefetiyle mümkün olabilir. Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Merkez İlçe örgütünün mağdurun, sıkıntıda olanın yanında olması, kent muhalefetinin öncüsü olması için göreve soyundum.

     Emekçinin, öğrencinin, kadının, emeklinin, engellinin karşısına çıkan hak ihlallerinde, ayrımcılıkta, hukuksuzlukta ve parti ilkelerimize yönelen her türlü saldırı karşısında CHP’liler olarak durmak için göreve talip oldum. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkeyi tesis etmek için buradayım. Cumhuriyet düşmanı ittifaka karşı tam bağımsız bir Türkiye hedefiyle, laik demokratik hukuk devletini inşa etmek için, bu mücadeleyi CHP ailesinin bir ilçe başkanı olarak yapmak için aday oldum.

Bartın’da CHP Merkez İlçe’nin İlk Kadın Başkanı Olmak İstiyorum.

    Saygıdeğer partililerimizin teveccüh göstermesi durumunda Bartın’da CHP siyasi tarihinde bir ilk yaşanacak ve ilçe başkanlığı makamı bir kadına emanet edilecek. Tüm gücümle partime ve Bartınlılara hizmet etmek, sayın kadın vekilim Aysu Bankoğlu’nun başarısı için çalışmak ve iktidar yürüyüşünü başlatmış olan CHP’yi hak ettiği noktaya yükseltmek, Bartın’da iktidara taşımak için aday oldum. İlçe Başkan Adayı Olarak Bartınlıları 29 Aralık’taki Kongremize Davet Ediyorum.

     Biz herhangi bir siyasi partiye gönül vermedik, Türkiye’nin kurucu partisi olan, ulu önderimizin bize emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’ne üyeyiz. Birçoğumuz 2-3 kuşaktır CHP’lidir, her dönem yükselen sonra balon gibi patlayan siyasi partilerden biri değiliz. CHP üyeleri aydındır, demokrattır, donanımlıdır. Bu vesileyle beni CHP Gölbucağı delegesi olarak seçen ve delege seçimlerine çok yüksek katılım gösteren partililere teşekkür etmek isterim.

CHP kongreleri birer demokrasi şenliğidir.

      Bartın Merkez ilçe kongremizin bir düğün, bir demokrasi şenliği olarak gerçekleşmesi için tüm üyelerimizi ve CHP’ye gönül verenleri, aileleriyle 29 Aralık’ta gerçekleşecek merkez ilçe kongremize davet ediyorum. Merkez İlçe Kongremizin demokrasi şenliği olarak gerçekleşeceğine ve değerli delegelerin özgür iradeleriyle -kazananın CHP olduğu- bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu seçeceğinden şüphem yok. Delegelerimizin kararına saygılıyım, sonuç ne olursa olsun yarışan tüm partililerin Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacağını biliyorum. Sayın rakiplere ve adaylara başarılar diliyorum ve sonucun partimize uğurlu olmasını diliyorum. Biz CHP’liyiz. Bizim parti geleneğimiz sorunları sıkıntıları aile içinde tartışarak çözmeyi, sonrasında birbirimize daha da sıkı kenetlenerek, kucaklaşarak yola devam etmeyi öğretir, biz başka türlüsünü bilmeyiz.

Cumhuriyet Halk Partisine Emek Vermiş Tüm Partililere Şükranlarımı Sunuyorum.

     Partiye bugüne kadar emeği geçmiş, CHP’nin koca bir çınar gibi Türkiye’nin umudu haline getiren ve büyüten parti büyüklerimizi saygıyla selamlıyorum. Sevgili dedem, babam ve tüm partili büyüklerime şükranlarımı sunuyorum.

İlçe Başkanlığı Yaklaşımımız: Neler Yapacağız? Nasıl Yapacağız?

     Yurttaşların aşının, işinin, huzurunun tek adam iktidarı tarafından top yekûn bir saldırı altında olduğunu biliyoruz. Tek adam iktidarına karşı halkı yalnız bırakmayacağız, güçlü bir dayanışma ağını öreceğiz. Baskıcı iktidarın baskısı altında ezilen toplumun sorunlarına duyarlı olacağız. Barış içinde birlikte olmayı, Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, beraber çalışmayı ve kucaklaşmayı öğreneceğiz.

     Emeklisinden, madencisine, orman köylüsünden, sağlık emekçisine, düğünden cenazeye, üniversitelisinden büyüklerimize Bartınlı yurttaşlara sahipsiz olmadıklarını hissettireceğiz. Bartınlıların ulaşımdan barınmaya eğitimden işsizliğe bütün sorunlarda tüm köylerimizde, beldelerimizde ve kent merkezinde halkla iç içe olacağız. Bartın’da karşı karşıya kaldığımız sorunlarda, hak ihlallerinde CHP merkez ilçeyi başvurabileceğiniz bir yuvaya dönüştüreceğiz.

CHP’nin Türkiye genelinde yerel seçimler gösterdiği başarının iktidara giden yolun başlangıcı olduğu bilincindeyiz.

     Bartın’da hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, hiç bir üyeyi, hiçbir hemşerimizi dışarıda bırakmayacağız. Bizimle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni Bartın’da herkes tanıyacak. Çünkü biz köy köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşacağız, halkın derdini dinleyeceğiz. Galla pazarında, çarşıda sokakta durakta, esnafla yurttaşla emekliyle, kadınlarla gençlerle konuşacağız, yanlarında olacağız. Çevremize, doğamıza, ırmağımıza, denizimize, ormanımıza, suyumuza yönelen tüm tehditlerin takipçisi olacağız. Sorunları Bartınlılara en doğru şekilde aktararak çözümün birlikte üretilmesine öncülük edeceğiz. Bartın’ımızın talan edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

     Emek örgütleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla her zaman istişare ve dayanışma içinde olacağız. Örneğin; eğitim sorunları eğitim emekçileri ve öğrencilerle beraber çözeceğiz. Üniversitelilerin ulaşım ve barınma sorunlarını çözmek için girişimlerde bulunacağız.

Kadınlara, gençlere temas edeceğiz, partiye davet edeceğiz. Kadınların gençlerin, büyüklerimizin bir araya geleceği, CHP’lilik ruhunu hissedeceğimiz ve CHP’ye gönül verenler arasında bağ kuran, dayanışma ruhunu güçlendiren sosyal faaliyetler, buluşmalar ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

     Bartın’ın sorunlarını takip edeceğiz ve düzenli olarak Bartın halkının bilgilendirmeye yönelik paylaşımlar yapacağız. Çözüm önerileri dinleyeceğiz, mücadele yöntemlerini ve dayanışmayı birlikte oluşturacağız. Bütün çalışmalarımızda yanımıza medyanın gücünü alacağız. Bartın yerel medyasıyla yakın ilişkiler içinde olacağız. Bağımsız, kendi kendine yeten yerel medya için elimizden geleni yapacağız. Tüm çalışmalarımıza Partilileri olduğu kadar tüm Bartınlıları katmanın ve birlikte çalışmanın olanaklarını oluşturacağız.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Fatih Karagümrük37
 • 2Galatasaray26
 • 3Alanyaspor26
 • 4Göztepe24
 • 5Beşiktaş24
 • 6Antalyaspor24
 • 7Hatayspor24
 • 8Fenerbahçe24
 • 9Kasımpaşa23
 • 10BB Erzurumspor23
 • 11Sivasspor23
 • 12Kayserispor23
 • 13Konyaspor11
 • 14Gaziantep FK21
 • 15Trabzonspor21
 • 16Gençlerbirliği21
 • 17Yeni Malatyaspor21
 • 18Denizlispor21
 • 19MKE Ankaragücü10
 • 20Çaykur Rizespor20
 • 21Başakşehir FK30
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA