Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 21-10-2019 21:11   Güncelleme : 10-11-2019 14:48

Yalçınkaya, hakkında yapılan dedikodulara tek tek cevap verdi

Benim vicdanım rahat, vicdanı rahat olmayanlar düşünsün!

Yalçınkaya, hakkında yapılan dedikodulara tek tek cevap verdi

Kronik Rıza Yalçınkaya Hastalığına Yakalananları Allah’a Havale Ediyorum.

    Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın genişletilmiş İl danışma ve değerlendirme toplantısında konuşan CHP Bartın 23, 24, 25 ve 26. Dönem Milletvekili Rıza Yalçınkaya,  hakkındaki dedikoduları aydınlattı. Genişletilmiş İl danışma kurulu toplantında konuşma yapan CHP’nin 5 dönem Milletvekilliğini yapan eski Bartın Belediye Başkanlarından Rıza Yalçınkaya ise Danışma Kurulu’nun hem 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendirmesini yapmak hem de seçim öncesi ve sonrasında yaşanan süreçte dedikodu kültürüne mahkûm olduğunu vurguladığı kişiler tarafından Bartın’da kendisi hakkında yaptıkları ileri geri konuşmaların ne derece doğru olduğunu ortaya çıkartılarak ve partililerin gerçekleri öğrenmesi açısından önemli bir fırsat olarak gördüğünü söyledi. Kimin doğru kimin yalan söylediğinin ortaya çıkmasını istediğini söyleyen Yalçınkaya, kavga etmek için değil şahsına yönelik haksız ithamlara cevap vermek için Danışma Kurulu’na geldiğini belitti.

İL OLDUĞUMUZ 1991 TARİHİNDEN 16 YIL SONRA İLK DEFA BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ KAZANDIK

    Yalçınkaya konuşmasında; “22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri için o dönem partimizin yönetici kadrolarında bulunan arkadaşlarımız, bana bizzat gelerek Belediye Başkanlığı görevimden istifa ederek CHP’nin Bartın Milletvekili Adayı olma teklifini getirdiler. Birlikte Genel Merkez Yöneticilerimiz ile görüşerek istifa etme tarihi olan 8 Mayıs 2007’de Ankara’dan yola çıkarak saat 17.00’da Bartın Valiliği’ne istifa dilekçemi verdim. Genel Merkez’deki görüşmemizde Genel Sekreter Önder Sav ve Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem ‘Rıza Başkan, 22 Temmuz bu ülkenin dönüm noktası. Bu görevden kaçamazsın, birinci sıra adayımızsın, ikinci sıra adayını belirleyerek hemen çalışmalara başla’ dediler. Ben ikinci sıra adayımız Sabri Aktaş, partililerimiz ve dostlarımızla yola koyulduğumuzda Bartın’da 2002 seçimlerinde partimizin oyu 14 bindi ve iki milletvekilliğini de AKP kazanmıştı. Bu mevcut duruma ve tüm olumsuzluklara rağmen CHP olarak il genelindeki oyumuzu 25 bin 600’lere çıkartarak il olduğumuz 1991 tarihinden 16 yıl sonra ilk defa bir milletvekilliğini kazandık.

2002’DE 14 BİN OLAN OYUMUZU 37 BİNLERE ÇIKARDIK

    TBMM’de CHP Milletvekili olarak Bartın’ı temsil etmenin onurunu ve gururunu yaşadım. Bu hepimizin başarısıydı, hepimizin ortak gururuydu. O günden 24 Haziran 2018 tarihine kadar 11 sene partimizin başarısı için gece gündüz demeden koşturarak, çalışarak, partimizin bugün sahip olduğu oy potansiyeline gelmesi için partime hizmet ettim. Bu günlere, bu sonuca kolay kolay gelinmedi. Ben ve partimize gönül veren emektarlarımızla, örgütümüzle, sevenlerimizle, dostlarımızla, yarı aç, yarı tok, yağmur kar demeden köy, mahalle, sokak demeden kapı kapı dolaşarak, halkımızla buluştuk, partimize oy istedik. 2002’de 14 bin olan oyumuzu 37 binlere çıkardık. Bugün hep birlikte eriştiğimiz bu oy potansiyeli sayesinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Bartın’dan yüce Meclis’e milletvekili gönderebiliyoruz.

VEFA DUYGUSU YOK, VİCDANLARINI SATILIĞA ÇIKARMIŞLAR

    Bunun için emeği geçenlere teşekkür edilmesi gerekirken bazı kişiler boğazları kuruyana kadar bana ve yol arkadaşlarımıza haksız eleştirilerde bulunarak hakaretlere varan konuşmalar yapıyorlar. Bu konuşmaları yapanlarda vefa duygusu yok, insanlık da yok. Vicdanlarını satılığa çıkarmışlar. Gerçekten çok üzülüyorum. CHP’nin milletvekili olarak 11 senede 9 seçim geçirdim. 2007 milletvekilliği seçimleri, 2009 yerel seçimler, 2010 referandum, 2011 milletvekilliği seçimleri, 2014 yerel seçimler, 2015 7 Haziran milletvekilliği seçimleri, 2015 1 Kasım milletvekilliği seçimi, 2017 Cumhurbaşkanlığı sistem değişikliği referandumu olmak üzere bu 9 seçimde gece gündüz demeden koşturarak partimizin başarısı için çalıştım. Benimle birlikte partimize gönül veren dostlarımız, arkadaşlarımız ve partimizin emektarları varını yoğunu ortaya koyarak çalıştılar.

PARTİMİZE ZARAR GELMESİN DİYE SUSTUM

    Sadece ve sadece partimizin başarısı ve ülkemizin geleceği için... Hiç mi bunların kaydı değeri yok. Nasıl bu kadar çalışmayı, nasıl bu kadar emeği yok sayarak görmezden geliyorsunuz? Bu çalışmaları görmezden gelip bizi eleştirenlerin çoğu o zor günlerde yanımızda olmayıp ortalıkta gözükmeyenlerdi. Şimdi de en çok bunların sesi çıkıyor. Ben şimdiye kadar partimize zarar gelmesin diye sustum. Duyduklarıma cevap vermedim, yazılanları görmezden geldim. Partim zarar görmesin, kamuoyunca partim tartışılmasın diye benim gösterdiğim bu hassasiyeti maalesef başkaları göstermedi. Çünkü onların işi gücü Rıza Yalçınkaya’yı kötülemek, Rıza Yalçınkaya’ya dost olanları düşman olarak görmekti.

ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

    Aslında bu tedavisi mümkün olmayan kronik Rıza Yalçınkaya hastalığına yakalananların çoğuna da iyilik yaptım. Elimden geldiğince yardımcı oldum. Kendilerinin iyi günlerinde de, kötü günlerinde de yanlarında oldum. Onlarla birlikte üzüldüm, onlarla birlikte sevindim, arkadaş bildim, dost bildim... Ama yanlış tanımışım bunları. Ne diyeyim? Şimdi, bir şey diyemiyorum. Sadece Allah’a havale ediyorum.

DEDİKODU KÜLTÜRÜNE MAHKÛM OLANLARIN ‘RIZA NİYE YANIMIZDA OLMADI, NİYE ÇALIŞMALARA KATILMADI?’ DEME HAKKI YOK

    Konuşmamı bitirmeden son bir şey daha söylemek istiyorum. Sayın Mehmet Arslan, bu olayın canlı şahididir. İl Başkanı olduğu zaman herhalde 2017 başında sen, ben ve Hacı Gölbucaklı üçümüz partide beraberdik. ‘Bak başkanım ben bugün milletvekiliyim ama yarın olmayabilirim. Benim yerime içinizden biri milletvekili veya belediye başkanı adayı olduğunda yanınızda olup size destek verebilmem için birbirimize karşı doğru, dürüst, ahlaklı bir siyasi yaklaşım içinde olmamız gerekir. Ama bu partinin çatısı altında senin de olduğun ortamlarda, toplantılarda bazı kendini bilmezler, bu partinin milletvekili olduğum halde şahsıma yönelik kötü sözler sarf ediyor, hakaretlerde bulunuyor, ileri geri konuşuyorlar. Bunları duyuyorum, üzülüyorum. Sen de buna sessiz kalıyorsun. Bu böyle devam ederse bu ahlaksız turum ve davranışlardan vazgeçilmezse yarın sizin içinizden biri bir yerde aday olduğunda yanınızda olmam, destek vermem. Bana ihtiyacınız olduğunda beni yanınızda göremezseniz’ dedim. Açık ve net biçimde Sayın Aslan’ın yüzüne konuştum. O gün söylediklerimle bugün olduğum yer örtüşüyor. Onun için o dedikodu kültürüne mahkum olanların ‘Rıza niye yanımızda olmadı, niye çalışmalara katılmadı?’ deme hakkı yok.

    22 Temmuz 2007’de şahsıma teslim edilen CHP bayrağına leke sürmedim. Partime ihanet etmedim, doğru, dürüst ve ahlaklı bir şekilde 11 sene partimin ve Bartın halkının güvenine layık olmaya çalıştım. Benim vicdanım rahat, vicdanı rahat olmayanlar düşünsün.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3469
 • 2Trabzonspor3465
 • 3Beşiktaş3462
 • 4Sivasspor3460
 • 5Alanyaspor3457
 • 6Galatasaray3456
 • 7Fenerbahçe3453
 • 8Gaziantep FK3446
 • 9Antalyaspor3445
 • 10Kasımpaşa3443
 • 11Göztepe3442
 • 12Gençlerbirliği3436
 • 13Konyaspor3436
 • 14Denizlispor3435
 • 15Çaykur Rizespor3435
 • 16Yeni Malatyaspor3432
 • 17Kayserispor3432
 • 18MKE Ankaragücü3432
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA