Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 13-09-2019 21:37   Güncelleme : 22-09-2019 23:25

Muharrem İnce’den Çarpıcı Açıklamalar

İnce, Canlı Yayında Açıkladı.

Muharrem İnce’den Çarpıcı Açıklamalar

 CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalçınkaya’nın seçim kampanyası sürecinde kendisinin yanında olduğu için aday gösterilmediğini belirtti.

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 23, 24, 25 ve 26. Dönem CHP Bartın Milletvekili olan Rıza Yalçınkaya’nın seçim kampanyası sürecinde kendisinin yanında olduğu gerekçesiyle aday gösterilmediğini söyledi. İnce,  Haber Türk TV’de, geçtiğimiz gece Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğündeki "Türkiye’nin Nabzı" adlı açık oturuma katıldı. Muharrem İnce Gazeteciler Sevilay Yılman, Nagehan Alçı, Gürkan Hacır,  ve Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Bartın eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya ile ilgili de çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP MYK, İNCEYE YAKIN MİLLETVEKİLLERİNİ DOĞRADI

   Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 24 Haziran’da gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimlerinde kendi yanında yer aldığı için Rıza Yalçınkaya’nın listeye dışı kaldığını belirtti. İnce, 2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağı sorusu üzerine; “Bana göre Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Cumhurbaşkanı adayı olmalıdır. Olmadığı takdirde aksaklık yaşanıyor. Yaşadık biz bunu. Nasıl yaşadık? Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Yardımcıları diyor ki; ‘Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya Muharrem İnce’nin yanında, Onu keselim, listeye koymayalım.’ Haydi koymuyorlar. CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu’da İnce’nin yanında Onu da keselim. Onu da listeye koymayalım. Zaten sıfır moralle başlıyorsun. Sana yakın milletvekillerini MYK doğruyor. Çelişiyorsunuz. CHP Genel Başkanı ayrı bir şey söylüyor, Cumhurbaşkanı adayı başka bir şey söylüyor. Doğrusu bunun CHP Genel Başkanı’nın kadrolarını kendisinin hazırlaması ve yönetmesi, adaylarla birlikte çıkması. En doğrusu budur. Delegeler ne diyecek? Eğer ‘gel’ derlerse giderim, demezlerse de salona giderim yanlarına. O kadar.”  Erken seçim nedeniyle merkez yoklaması yöntemiyle aday belirleyen CHP'de son seçimde önseçimle gelen 42 isim de liste dışında kalmıştı. Yalçınkaya da liste dışı kalarak aday gösterilmemişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA