Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 23-08-2019 21:24   Güncelleme : 02-09-2019 20:41

Başkan Çakır’dan Kütüphane açıklaması

Kütüphane ve internet evini kapatmadık!

Başkan Çakır’dan Kütüphane açıklaması

Kütüphane ve İnternet evinden yararlanmak isteyen vatandaşlar Amasra belediyesindeki güvenlik görevlisinden anahtarı alıp yararlanabilirler.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’dan Kütüphane ve İnternet evi açıklaması. Başkan Çakır; “Amasra eski belediye başkanı Rıfat Açıcı’nın 1995 yılında kendisinin kurduğu Amasra Belediye Kütüphanesinin yeni başkan Recai Çakır tarafından 31 Mart 2019’dan itibaren kapatıldığını belirterek olayı kınamıştı. Eski başkan Rıfat Açıcı’nın açıklaması yerelde 95 yıllık Bartın Gazetesi, Bartın Postası Haber Sitesi ve Ulusal basında günlük yayın yapan Anayurt Gazetesinde haber konusu olmuştu. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği kahvaltı basın toplantısında yaptığı açıklamada, “ Göreve geldiği günden itibaren tasarruf amaçlı şoförü, odacısı, Kütüphane ve İnternet evinde görevli dahil olmak üzere 23 belediye personelini çalışmaları için sahaya sürdüğünü belirterek Kütüphanenin kapatılmadığını söyledi. Başkan Çakır; “Kütüphane ve İnternet evinden yararlanmak isteyen vatandaşların Amasra belediyesindeki güvenlik görevlisinden anahtarı alıp yararlanabileceğini belirtti.

HATA YAPTIK, İŞKUR TARAFINDAN YÖNLENDİRİLEN PERSONEL ÇALIŞTIRMA FIRSATINDAN YARALANAMADIK…

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır basın açıklamasında özeleştiride de bulunarak sezon planlamalarını yaparken bir takım sıkıntılar yaşadıklarını belirtti.  Başkan Recai Çakır: “ Toplum yararına çalışma programı kapsamında İŞKUR tarafından birçok kamu kurumuna personel yönlendiriliyor, ancak bizim gibi turistik bölgelerde bir planlama hatası olarak kabul edilebilecek bir sıkıntı yaşadık. Haziran ve Temmuz aylarında bu programdan yararlanan 23 personelimiz süresi bittiği için iş bırakma zorunda kaldı. Aslında belediye olarak bizim de İŞKUR’la bu konuda görüşerek bir takım önlemler almamız gerekiyordu bu fırsatı kaçırmış olduk.  Önümüzdeki sezonlarla gerekli tedbirleri alarak İŞKUR’la görüşerek bu projeden yararlanacaklarını belirtti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA