Advert
Asayiş
Giriş Tarihi : 16-08-2019 17:45   Güncelleme : 22-08-2019 18:16

Polis bayram buyunca denetim yaptı

11 Alkollü Sürücünün Ehliyetine El Konuldu.

Polis bayram buyunca denetim yaptı

Hırsızlık, kaçakçılık, yaralama, kayıp şahıs gibi suçlardan hakkında Aranma kararı bulunan 20 kişi yakalanarak adli mercilerce teslim edildi.

BARTIN POLİSİ TARAFINDAN BAYRAM SÜRESİNCE 10815 KİŞİNİN SORGULAMASI YAPILDI

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Genel Asayiş ve Kamu düzeninin devamının sağlanması için yapılan denetimlerde arama kararı bulunan 20 kişi yakalanırken trafik ekipleri de boş durmadı. 2 katına çıkartılan trafik denetim ekipleri otobüslere de gizli yolcu olarak binip yerinde denetim yaptı. Bayram süresinde 3 bin 500 araç denetlendi, 610 araca cezai işlem uygulanırken, 56 araç da eksiklikleri yüzünden trafikten men edildi. 11 alkollü sürücünün ehliyetine el konuldu. Bartın'da emniyet sorumluluk alanında 7 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Kazalarda ise 16 yurttaş yaralandı.  Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubeden yapılan açıklamada; “Genel Asayiş ve Kamu düzeninin devamının sağlanması, terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi amacıyla Bartın ilimizde önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması büyük önem arz etmektedir.

BARTIN’IN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN TÜM İZİNLER KALDIRILDI

      Bu kapsamda ilimizde kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde mevzuata uygun bir şekilde tüm birimlerimiz teyakkuz halinde bulunarak başta Asayiş, Trafik, Terör ve Narkotik konuları olmak üzere suç işleme amacındaki kişilerin caydırılması Aranan şahıs ve araçların yakalanabilmesi için tüm ilimizde uygulama ve denetimler yapılmıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için izinler kaldırılarak %100'e yakın personel ile Bayram süreci sorunsuz bir şekilde Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde Bayram geçirmeleri sağlanılmıştır.

Huzur ve güven ortamının sağlanması için teknik tüm imkanlar kullanılmış drone insansız hava aracı sürekli ilimizde kontrol ve denetim amaçlı uçurulmuştur. Bartın ilimizde Asayiş Şube Müdürlüğümüzce vatandaşlarımıza zarar verebilecek her türlü risk ortadan kaldırılmıştır. Asayiş Şube müdürlüğümüzce Bayram süresince 10815 şahıs sorgulaması yapılmıştır. Otobüs terminalleri ve çevreleri denetlenmiştir. Umuma açık iş yerleri, kafeler, alkollü işletmeler denetlenmiştir.

HUZUR VE GÜVENLİĞİNİZ İÇİN DAİMA GÖREV BAŞINDAYIZ

     İlimizdeki Park, Bahçeler, metruk Binalar, kurban satış yerlerinin kontrolü sağlanmıştır. İlimizde hırsızlık, kaçakçılık, yaralama, kayıp şahıs gibi suçlardan hakkında Aranma kararı bulunan 20 kişi yakalanarak adli mercilerce teslim edilmiştir. Bununla birlikte ilimizde yaralama, Hırsızlık uyuşturucu madde ile alakalı olarak da şüpheliler suç unsuru ile birlikte yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir. İlimizde trafik tedbirleri kapsamında öncelikle trafikte görev yapan personel sayısı 2 katına çıkarılmıştır. Trafik ekiplerine ve noktalarına personel takviyeleri yapılarak trafik yönünden sorunsuz bir bayram geçirilmesi sağlanmıştır. Bununla birlikte otobüslere sivil trafik ekipleri yerleştirilerek gizli denetlemeler yapılmıştır. Bayram süresince 3500 araç kontrol edilmiş 610 araca cezai işlem uygulanarak 56 Araç trafikten men edilmiştir. 11 sürücünün ehliyetine alkollü araç kullandığı için el konulmuştur. İlimiz genelinde 7 adet maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir. Maddi Hasarlı kaza sonucu 16 vatandaşımız yaralanmıştır. Çok şükür ilimizde ölümlü kazalar alınan tedbirler sayesinde olmamıştır. Geçtiğimiz yıllara göre yaralamalı trafik kazaları ve yaralı vatandaş sayımızda alınan tedbirler sayesinde düşüş yaşanmıştır Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğümüzce İlimizde çeşitli dükkânlarda satılmakta olan ve araçlarda bulunan Kemer ikaz sesini kesen Kemer tokası dediğimiz aparatlara el konularak sürücü ve yolcuların yol güvenliği sağlanmıştır.” denildi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA