Advert
Eğitim
Giriş Tarihi : 11-05-2019 00:01   Güncelleme : 20-05-2019 00:16

O Müdürün Tayini Çıkartıldı

Geldiği Yere Gitti

O Müdürün Tayini Çıkartıldı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir görevden alındı, yerine ise Bilal Yılmaz Çandıroğlu atandı.

UYARI CEZASI VERİLMİŞTİ

    Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir görevinden alınarak İstanbul iline atandı. Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Aydın eski İl Milli Eğitim Müdürlerinden Bilal Yılmaz Çandıroğlu atandı. Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir'in ise İstanbul Sultangazi’deki eski görevine devam edeceği öğrenildi.

     SİCİLİ KABARIKTI: Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, İstanbul İli Sultangazi İlçe Eğitim Müdürlüğü yaptığı sırada sürücü kurslarından 2 yıl boyunca makbuzsuz para topladığı için hakkında soruşturma açıldı. Hakkında “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde onaysız personel çalıştırdığı, hizmet içinde devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte davranışlarda bulunduğu; Yaşar Demir’in Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilik görevinden alınarak il içinde durumuna uygun bir göreve atanmasının uygun olacağı” raporu verildi. “Yöneticilik görevinden alınarak branşına uygun bir okula öğretmen olarak atandığı öğrenildi. *Sultangazi AKP İlçe Yönetim Kurulu toplantılarına katılarak eğitim alanında partililere brifing verdiği için, CHP Sultangazi İlçe Başkanı tarafından “AKP’nin seçim ve propaganda işlerini yapmak görevini üstlenmekle” suçlandı. *Sendikacılık yapan öğretmenleri sürgüne göndererek mahkemelik oldu. *Medrese yöneticileriyle işbirliği yürütüp çalışmalar yaptığı iddia edildi.

Neler olmuştu?

    Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir Okul Müdürlerine Noel-Yılbaşı Hristiyanlık Propagandası Kutlamayın Mesajı Göndermiş, ve ardından yerel ulusal basında haber konusu olmuştu.

    Müdür Demir yılda Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi. ifadelerini kullandığı ve sözlerinin devamında; “Okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını, 4-6 yaş gurubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden bahsettiği öne sürmüş yine yerel ulusal basında olmuştu.

    Yaşar Demir, geçtiğimiz yıl Kızılay başkanı Rıza Çakın ile birlikte kan alma bahanesiyle Bartın Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtının önünü çadır kurarak kapatmıştı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı davetiyesinden Atatürk adını çıkartarak büyük bir saygısızlıkta bulunmuş ulusal basında günlük yayın yapan Sözcü gazetesinde haber konusu olmuştu.

    Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nde Atatürk posterlerini kaldırtan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında yürütülen soruşturma sonucu uyarı cezası verilmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA