Advert
Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 03-05-2019 12:36   Güncelleme : 14-05-2019 17:29

Güzelcehisar sahilinde hummalı çalışma

Güzelcehisar’a 2 Milyon TL Yatırım

Güzelcehisar sahilinde hummalı çalışma

Güzelcehisar’da çalışmalar sezon başına kadar sürecek.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

     7. Dönem İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantıları başladı. Kenan Dursun Başkanlığındaki İl Genel Meclisi’nde tüm üyeler ve daire başkanları katıldı. Toplantının ilk günkü oturumunda Güzelcehisar sahilinde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ikinci etap peyzaj çalışmaları gündeme geldi. Güzelcehisar’da yapılan çalışmaların oradaki imar planına uygun olarak devam ettiğini vurgulayan İl Genel Meclisi Başkanı Dursun, 2 milyon değerindeki peyzaj projesine İl Özel İdaresi olarak yarı yarıya BAKKA ile ortak olduklarını söyledi. İmar planına uygun olarak alt yapı çalışmalarının halen devam ettiğini anımsatan Dursun, Peyzaj imar uygulama planları ile ilgili çalışma yapıldığını, 18 uygulaması yapıldıktan sonra vatandaşların arazilerinden kamuya çıkartılan yerlerin yol ve dolgu çalışmalarının şu anda yapılmakta olduğunu anlattı.

     Dursun, “Önümüzde 1 aylık, sezona yatışması gereken bir zaman var. Altyapıyı tamamlamazsak bir anlamı olmaz. Orada 6 tane tuvalet yapmak istiyoruz. Hiç değilse 1-2 tanesini sezon başına yetiştirmemiz lazım. Orada kanalizasyondan akan suları bir daha görmeyelim. Altyapısı ile arıtmasıyla Güzelcehisar’ı bir cazibe merkezi, Mavi Bayraklı bir plaj yapmak istiyoruz. Şu andaki mücadelemiz de bu. İl Genel Meclisi’nin MHP’li üyesi Orhan Ölçek’in “Çalışmalar sezon başladığında devam edecek mi, durdurulacak mı?” şeklindeki sorusu üzerine ise Meclis Başkanı Dursun özetle, “Biz 18 uygulaması ile kamuya ayrılan yerlerdeki yol çalışmasını 1 ay içerisinde bitireceğiz.

     Tuvaletini de bitireceğiz. Altyapısı bitti, arıtması da çalışacak. Sonrasında da vatandaşların kendilerine ait arazilerde projeye uygun talepleri olduğu takdirde onların da dolgularını yapacağız. Orada artık Koruma Amaçlı İmar Planı’na uygun yapılaşmaya izin var. Kimse bunun dışında kafasına göre inşaat yapamayacak. Ama Güzelcehisar’de işimiz bu sene sezona kadar tamamen biter mi diye sorarsanız. Ona ‘Evet’ diye kesin bir yanıt veremem” dedi.

bartinhalkgazetesi.com.tr/ TOLGA AKINER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA