Advert
Asayiş
Giriş Tarihi : 02-05-2019 20:04   Güncelleme : 02-05-2019 20:04

Motorsiklet ve bisiklet hırsızları yakalandı

Polisten Önemli Uyarılar

Motorsiklet ve bisiklet hırsızları yakalandı

Motorsiklet ve bisikletlerimizin çalınmaması için gerekli tedbirleri alalım.

DİKKATLİ OLUN VE ÖNLEMİNİZİ ALMAYI UNUTMAYIN

Bartın il Emniyet Müdürlüğü ilimizin çeşitli Mahallelerinde herhangi bir önlem alınmayarak bırakıldıkları yerlerden çalınan Motosiklet ve bisikletler çalan şüphelilere yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında 4 şüpheli yakalanmış olup çalmış oldukları bisiklet ve motosikletler sahiplerine teslim edildi.

 Motosikletlerinizin çalınmaması için Motorsikletleri rastgele park etmeyelim.  Özellikle geceleri işık alan ve güvenlik kamerası bulunan bir noktaya motosikletlerimizi bırakalım. Böylelikle çalınma riski daha aza indirgenmiş olur.

➡ Direksiyon kilitlerini mutlaka kilitlemeliyiz

➡ Sabit kilitleri sabit demirlere bağlamak sureti ile motosikletlerimizi kilitlemeliyiz ayrıca nitelikli kaliteli kilit ve zincirler kullanmalıyız.

➡ Ön lastik kısmına disk kilitleri mutlaka takılmalı.

➡ Motosikletlerimiz üstünü örtmek sürekli ile bu önlemleri almak hırsızlığın önlenmesi açısından daha etkili olacaktır. Bisikletlerimizin çalınmaması için de,

➡ Bisikletlerinizi kitlediğiniz yerin sağlam ve sabit olmasına dikkat edin. Bisikletlerimizi bağladığımız yerin sağlam şekilde zemine çakılı olduğumdan emin olmak için öncelikle onu sallayın.

➡ Bisikletlerimizi komple çalmayı başaramayan hırsız sele veya tekerleğini çalmaya çalışabilir. Özellikle kolayca çıkarılabilen ön tekerleği bisikleti park ettiğiniz yere bağlayın . Pahalı bisikletler için iki kilit kullanmak daha güvenli olacaktır. Çalınabilecek ekipmanları yanınıza alınız.

➡ Kilitler hırsızın bisikleti çalma süresini olabildiğince uzatmalı 12mm. İri kalınlıkta bir zincir bisikletin çalınma süresini oldukça geciktirecektir.

➡ Bisikletinize mutlaka işaret koyun ve bisikletinizin fotoğrafını çekip kaydedin. Seri numarasını kaydedin.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA