Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 27-04-2019 16:03   Güncelleme : 05-05-2019 17:55

Çocuklarımızdan elinizi çekin!

Çocuk istismarına karşı hep birlikte ses çıkartıyoruz.

Çocuklarımızdan elinizi çekin!

Bu düzen yıkılana kadar suçluları gözeten, istismarı aklayan, çocuk istismarı suçlarına ortak olanların, tüm uygulamaların ve politikaların karşında olacağız.

ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞI BARTIN'DAN HEP BİRLİKTE HAYKIRDIK

Bartın Kadın Platformu  Çocuklarımıza Sahip Çıkıyoruz. Çocuk İstismarına Karşı Bartın’dan Hep Birlikte Haykırdık. Artık Yeter. Çocuklarımızdan Elinizi Çekin. 22 Nisan Pazartesi günü İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşında bir çocuğun istismara uğraması üzerine Bartın Kadın Platformu’nun çağrısıyla Bartın halkı olarak çocuk istismarının karşısında hep birlikte durduğumuzu, çocuklarımıza sahip çıktığımızı haykırdık. Çocuklarımızı korumayan, taciz, tecavüz ve çocuk istismarı faillerini aklayan, cezasız bırakan düzenin sürdürülmesine izin vermeyeceğiz. Failleri kayıran, kadın ve çocuk düşmanı politikaları asla kabul etmeyeceğiz. Artık Yeter. Çocuklarımızdan Elinizi Çekin. Çocuk istismarını aklayan, çocuk istismarı suçlarına ortak olanların, şiddeti, tacizi tecavüzü istismarı aklayanların, bu suçlara ortak olanların daima karşısında olacağız. Bartın Eski Belediye önünde gerçekleştirilen eylemde basın açıklamasını Bartın Kadın Platformu sözcüsü Sevinç Öztürk tarafından okundu; “Öztürk yaptığı açıklamada; “Her ay en az 650 çocuğun okullarda, cezaevlerinde, kendi evlerinde, sokakta cinsel istismara uğradığı bir ülkeye dönüştürülen Türkiye’de cinsel suçların %46’sı çocuklara karşı işleniyor. 22 Nisan pazartesi günü İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşında bir çocuğun iki kişi tarafından cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. Suçun işlendiği sokağın her iki yanında kameralar bulunması ve sokak karakolun dakikalar uzaklığında olması saldırganları caydırmamıştır ve emniyet güçleri failleri hala yakalayamamıştır. Öte yandan istismara ses çıkartarak çocuklarına sahip çıkan Küçükçekmece halkına yönelik polis saldırısı gerçekleştirilmiştir. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve Bartın’dan haykırıyoruz. Çocuk istismarına karşı hep birlikteyiz çocuklarımıza sahip çıkıyoruz.

ÇOCUK İSTİSMARINA SESSİZ KALMIYORUZ

Elinizi Çocuklarımızdan Çekin. Çocuklarımızı gözetmeyen taciz, tecavüz, çocuk istismarı faillerini sistematik olarak kayıran ve aklayan bir düzenin sürdürülmesine izin vermeyeceğiz. Hiçbir çocuk istismarının üstünün örtülmesine cezasız bırakılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu olayların suçlusu sadece failler değil, çocuk istismarının son on yılda %700 artmasına neden olan Diyanet işleri başkanlığı, başta Milli Eğitim ve Aile Sosyal Politikalar bakanlığı olarak tüm bakanlıklar, medya ve yargısıyla çocuk düşmanı bu sistemdir. Bu sistem her geçen gün çürüyen, tüm insani değerleri yok sayan, yok eden erkek egemen sistemdir. İnançların, yasal kurumların, toplumsal alışkanlıkların cinsel saldırı ve istismarın aklanması için kullanılması özünde tüm toplumsal çürümüşlüğü ortaya sermektedir.  Çürümüş düzeninizi: Ensar’dan, Aladağ’dan, Dikili’den, Gergerli’den, “Erken yaşta evlilik” adıyla sunulan cinsel istismara af yasa tasarısından, “bir kereden bir şey olmaz” diyen Aile bakanından, “Öz baba kızına şehvet duyabilir… 9 yaşında çocuk evlenebilir…” diyen diyanetten, cinsel saldırı faillerini “tahrik indirimi” ile ödüllendiren yargıdan çocuk istismarı kadına yönelik şiddet önergelerini yasa tasarılarını reddeden Meclis’ten tanıyoruz.  Failleri kayıran, kadın ve çocuk düşmanı politikalarınızla çürümüş sisteminizle asla BARIŞMAYACAĞIZ! Çürümüş düzeniniz batsın! Tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını önlemenin yolu mücadele etmektir. Bu düzen yıkılana kadar suçluları gözeten, istismarı aklayan, çocuk istismarı suçlarına ortak olanların, tüm uygulamaların ve politikaların karşında olacağız. Şiddete, tacize tecavüze uğrayan tek bir çocuk kalmayana dek MÜCADELEYE devam edeceğiz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA