Advert
Genel
Giriş Tarihi : 26-04-2019 19:40   Güncelleme : 26-04-2019 19:50

THY'nin test inişi, umutları artırdı

Kısa Sürede Tarifeli Seferler Başlayacak

THY'nin test inişi, umutları artırdı

Düsseldorf -Zonguldak uçuşları 16 Haziran`dan itibaren başlıyor.

DENEME UÇUŞU BUGÜN YAPILDI

     Zonguldak-Çaycuma Havaalanı’nda yeniden uçuşların yeniden yapılabilmesi amacıyla THY’ye ait TK6942 sayılı uçak iniş yaptı. Geçtiğimiz günlerde DHMİ’den gelen 5 kişilik teknik ekip tarafından havaalanına kurulan ILS siteminin ardından bugün deneme uçuşu yapılmıştı.

UMUTLAR ARTTI

    İstanbul’dan kalkan teknik uçuş ekibini Zonguldak Valisi adına Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, THY Bölge Müdürü Savaş Karaçam, Zonguldaklılar Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin, Avrupa Zonguldaklılar Derneği temsilcisi Dr. Bünyamin Altundal ile birlikte basın mensupları ve vatandaşlar karşıladı.

    Uçuş nedeniyle Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, şu açıklamaları yaptı: “THY`nin bölgemize uçuşlar yapması için uzun süredir büyük uğraşlar verildi. Bizler gerek Almanya`dan gerek Zonguldak`tan bu konuyu yetkililer, ilgili sivil toplum kuruluşları ve dernek yöneticileri ile yakından takip ettik. Bugün de bu emeklerimizin karşılığını aldık ve ilk uçuş gerçekleşti. Bölgemize hayırlı olmasını ve Zonguldak halkının uçuşlara sahip çıkacağını umduğumu buradan belirtmek istiyorum. 16 Haziran`dan itibaren başlayacak Düsseldorf – Zonguldak uçuşlarının da doluluk oranları daha şimdiden çok iyi. Gurbetçi vatandaşlarımıza da hayırlı olsun.”

    Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, tarihi bir gün yaşadıklarını ve çok mutlu olduklarını belirterek kısa sürede tarifeli seferlerin başlayacağını kaydetti.
www.halkinsesi.com.tr

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA