Advert
Asayiş
Giriş Tarihi : 23-04-2019 21:50   Güncelleme : 03-05-2019 21:05

Okul çevrelerine bisikletli polis ekipleri konuşlandırıldı

Çocuklarımız Artık Daha Güvende

Okul çevrelerine bisikletli polis ekipleri konuşlandırıldı

6 Motosiklet İle 3 Bölgede Tüm Okul Çevrelerinde Mobil Okul Timleri Oluşturuldu.

ÇOCUKLARIN KORUNMASI İÇİN WHATSAPP İHBAR HATTI DA OLUŞTURULDU

     Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, okul çevrelerinde görev yapmak üzere bisikletli polis ekipleri oluşturacağını belirtti. Müdür Ogün Vural açıklamasına şöyle devam etti; “Meclisimizin açılış günü olan 23 Nisan'ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden Mustafa Kemal Atatürk, bir milletin geleceğinin çocuklar olduğunu ve bu nedenle onlara verilen büyük diğeri de tescil etmiştir. Sevgili çocuklar bu milletin geleceği olan Sizler ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak ve hatta daha da aşmak büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmek için kendimizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz ve çok çalışmalısınız. Ülkemizin ve milletimizin istikbali olan Türk çocuklarına Armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza Üstün başarılar diliyoruz.

        Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal ve istikbalimizin kahramanları olan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor Gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca; “Bartın il emniyet müdürlüğü çocukların suçtan korunması, güvenli ortamda eğitim alması amacıyla 6 motosiklet ile 3 bölgede tüm okul çevrelerinde mobil okul timleri oluşturmuştur. Ayrıca çocuklarımızın korunması için WhatsApp ihbar hattı oluşturulmuş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı İçişleri Bakanımızın direktifleri ile her okulumuza güvenli eğitim koordinatörü olarak bir Emniyet görevlisi görevlendirilmiştir. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar neticesinde okul önleri ve çevrelerinde meydana gelebilecek her türlü güvenlik sorununa en seri şekilde müdahale etmek ve oluşabilecek sorunları da yerinde çözmek imkanına sahip olduk. Çocuklar sizler geleceğimizin teminatısınız sizleri suçtan korumak hayatınızı güven içinde sürdürmenizi sağlamak bizlerin en önemli ve öncelikli görevidir.

        Okul önlerinde çocuklarımızın suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını önlemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden koruyarak güvenli bir ortamda gelişimlerini ve eğitimlerini sürdürmeleri sağlamak bizim en önemli önceliğimizdir ve Bartın il Emniyet Müdürlüğümüzce ilimizde denetlemelerimiz ve uygulamalarımız hız kesmeden devam edecektir. Yaz ayının gelmesi ile birlikte Bartın İlimizde İl Emniyet Müdürümüz talimatıyla suç ve suçlulara müdahalede etkin rol oynayacak olan Bisikletli Polis Timleri(MARTI) oluşturulması çalışmalarına başlanılmıştır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA