Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 23-04-2019 12:01   Güncelleme : 02-05-2019 18:42

Yalçınkaya, alçak saldırıyı kınadı

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Yalçınkaya, alçak saldırıyı kınadı

Yalçınkaya: Alçak saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenleri kınıyorum.

BU SALDIRI DEMOKRASİYE, İÇ HUZURA, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE YÖNELİKTİR

     Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın 23, 24, 25 ve 26. Dönem Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırının demokrasiye, iç huzura, birlik ve beraberliğimize yönelik olduğunu belirterek, alçak saldırıyı gerçekleştirenleri ve azmettiricilerini kınadı.

    CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor. Tepki gösterenlerden biri de Bartın’da CHP denilince akla ilk gelen isim olan ve 4 dönem üst üste Bartın Milletvekili olarak ilimizi Ankara’da temsil eden Rıza Yalçınkaya oldu. Öncelikle Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK’nın hain saldırısında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar dileyen Yalçınkaya, güvenlik güçlerimizin saldırıyı gerçekleştirenlere misliyle yanıt vereceğine olan inancını dile getirirken, kararlı mücadele ile terör belasının bir an evvel Türk milletinin üzerinden kaldırılmasını diledi.

    Daha sonra Çukurca’da şehit düşen 4 askerimizden biri olan Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkçı için düzenlenen cenaze töreninde namazında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıya ilişkin görüşlerini dile getiren Yalçınkaya, Sözlerine şöyle devam etti; “Hakkâri’de terör örgütü PKK’nın alçakça saldırısı sonucu hayatını kaybeden Şehidimizin Ankara'nın Çubuk ilçesinde yapılan cenaze töreninde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı demokrasimize, ülkemizin iç huzuruna ve birlik beraberliğimize yapılmıştır. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde yapılan bu menfur saldırı bir kişiye ve partiye değil, demokrasiye, barışa, birliğimize ve ülkemizin geleceğine yöneliktir. Bu nedenle yapılmış olan bu saldırıyı gerçekleştirenler ile azmettirenleri kınıyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA