Advert
Advert
Advert

Milli Eğitim Müdürü Demir’e Uyarı Cezası

Atatürk Posterlerini Kaldırtan Müdüre Uyarı Cezası

Milli Eğitim Müdürü Demir’e Uyarı Cezası
Milli Eğitim Müdürü Demir’e Uyarı Cezası Admin
Bu içerik 1087 kez okundu.

Valilik, yürütülen soruşturma sonucu, Yaşar Demir için uyarı cezası verildiğini kaydetti.

OKUL VE KURUMLAR ATATÜRK POSTERLER İLE DONATILACAK” İBARESİNİ SİLMİŞTİ

Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nde Atatürk posterlerini kaldırtan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında yürütülen soruşturma sonucu uyarı cezası verdiği açıklandı. Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nde Atatürk posterlerini kaldıran Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında karar verildi. Türk Eğitim-Sen Bartın Şubesi ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’in şikâyeti üzerine yazılı bir açıklama yapan Bartın Valiliği, Yaşar Demir’e uyarı cezası verildiği bildirdi.

BARTIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MÜDÜR YAŞAR DEMİR YİNE ULUSAL BASINDA

Bartın Valiliği, yaptığı açıklamada Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin soruşturma başlattığı bildirildi. Soruşturma, Demir'in 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla okullara gönderilen yazıda “Okul ve kurumlar Atatürk posterler ile donatılacak” ibaresine yer vermediği gerekçesi ile açıldı. Valilik, yürütülen soruşturma sonucu, Yaşar Demir için uyarı cezası verildiğini kaydetti. Bartın Valiliği, yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

BAŞI AÇIK ÖĞRENCİLERE HAKARET ETMİŞTİ

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in daha önce de başı açık öğrencilere hakaret etmişti. Bartın’da gerçekleşen bir toplantıda konuşan Demir’in "Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum" şeklindeki açıklaması büyük tepki çekmişti.

Yeniçağ Gazetesi

Geçtiğimiz Yıl Neler olmuştu?

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, geçtiğimiz yıl 20 Nisan 2018’de Kızılay başkanı Rıza Çakın ile birlikte kan alma bahanesiyle Bartın Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtının önünü çadır kurarak kapattı başlığıyla Sözcü Gazetesinde ve Bartın yerel basında haber konusu olmuştu. Müdür Yaşar Demir yine geçtiğimiz yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı davetiyesinden Atatürk adını çıkartarak büyük bir saygısızlıkta bulundu başlığıyla Sözcü Gazetesi ve Bartın yerel basında haber olmuştu.

CHP’LİLER SIRTINI DÖNMÜŞTÜ

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir geçtiğimiz yıl 2018 23 Nisan’da valilik önünde düzenlenen tören esnasında CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, CHP Bartın İl Başkan Yardımcısı Sabri Aktaş, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ile il ve merkez ilçe yöneticileri ile müdür Demir Atatürk anıtına çelenk sunarken sırtlarını dönerek protesto etmişlerdi.  CHP yöneticileri gazetecilerin sorusu üzerine Atatürk'e saygısı olmayan bir insanın Atatürk'ün karşısına geçip çelenk koyması karşısında sessiz bir deniş yaptıklarını belirtmişlerdi.

Müdüre Uyarı Cezası Yaşar Demir Atatürk Posterlerini Kaldırtan Müdür Bartın
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu’nun Bartın Mitingi İptal mi?
Kılıçdaroğlu’nun Bartın Mitingi İptal mi?
FETÖ/PDY Operasyonu
FETÖ/PDY Operasyonu