Advert
Sağlık
Giriş Tarihi : 06-03-2019 20:07   Güncelleme : 17-03-2019 16:45

Sağlık Sen başkanı Durmuş’tan şok açıklamalar!

Bu İddialar, Cevap Bekliyor

Sağlık Sen başkanı Durmuş’tan şok açıklamalar!

Sendika başkanı Durmuş: Bartın Devlet Hastanesi’nin 2018 yılı sonu itibariyle 17 milyon TL borcu olduğunu iddia etti.

HASTANEYE ENJEKTÖR, ELDİVEN VE A4 KÂĞIDI GİBİ TEMEL MALZEMELER DAHİ TEDARİK EDİLMİYOR

Sağlık Sen-Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş'tan şok iddialar. Sağlık-Sen Bartın Şubesi Başkanı ve Sağlık Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Naci Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, kentte görev yapan gazetecilerle sağlıktaki sorunları aktarmak amacıyla bir araya geldi. Sağlık Sen Bartın Şubesi üyelerinin de basın toplatışında Başkan Naci Durmuş Bartın Devlet Hastanesi ile ilgili Şok edici iddialarda bulunarak derhal bu duruma birilerinin el koyması gerektiğini söyledi.

ŞOK EDİCİ İDDİALAR

Sendika başkanı Naci Durmuş şok edici iddialarını şu şekilde sıraladı. Bartın Devlet Hastanesinde şuan Arter seti yok,  Özellikle tansiyonu düşük hastalarda anlık tansiyon arter seti ile ölçülüyor. Şu an manuel ölçüm yapılıyor. İlimizde tansiyon düşüklüğüne bağlı ölümler olabiliyor, İnvaziv arter monitorizasyonu için gerekli arter setleri 1 aydır yok, Yoğun bakımlarda hastalar eski tip tansiyon aletlerle ölçülüyor. Yoğun bakımda kullanılan vantilator makinelerinde bakteri ve nem filtrelerinin en çok 72 saatte değiştirilmesi gerekiyor. Hastanede bakteri filtresi olmadığı için değiştirilmemektedir. Hastanenin durumu çok vahim vahim.

ALACAKLARINI ALAMAYAN ESNAF HASTANEYE MAL VE HİZMET VERMEK İSTEMİYOR

Bartın Devlet Hastanesinde yaşanan sorunların devam ettiğini dile getiren Durmuş, Bartın’da sağlık hizmetlerinin iyi yönetilmediğini kaydetti. Bartın Devlet Hastanesi’nin 2018 yılı sonu itibariyle 17 milyon TL borcu olduğunu dile getiren Durmuş, alacaklarını alamayan esnafın hastaneye mal ve hizmet vermek istemediğini ve hastanede enjektör, eldiven ve A4 kağıdı gibi temel malzemelerin dahi tedarik edilmediğini iddia etti

SENDİKAL VE YASAL İZİNLERİ ALINMIŞ BİR BASIN AÇIKLAMASIYDI

Sağlık Sen Genel Başkanlık seçimlerinden sonra sendika yönetimi ve üyelerle bir araya gelen Naci Durmuş,  yaptığı açıklamada, sendika olarak hastanedeki problemleri dile getirmek amacıyla Nisan 2018’de bir basın açıklaması yaptıklarını anımsattı. Bu basın açıklamasının amacının sağlık politikalarında görülen yanlış ve eksiklikler gelecek adına kaygılardan ötürü yapıldığını belirten Durmuş, “Bunları dile getirmek çalışanların daha iyi şartlarda vatandaşa daha iyi ve kaliteli hizmet vermelerini için mücadele etmek bizimde görevimizdi. Konuşmanın içeriği ve şiddeti amacının anlaşılmasına engel olmuş olabilir. Gelin o günü hatırlayalım. Sendikal ve yasal izinleri alınmış bir basın açıklaması. Tüm çalışanlar basın açıklamasına katılım sağlanmaması noktasında tehdit ediliyor. Özel güvenlik görevlilerine basın açıklaması yapacağımız alana alınmamamız noktasında talimat veriliyor, kargaşa anında müdahale etmeleri emri veriliyor. Bu şartlarda yapılan yasal bir basın açıklaması. Ne yapmamız gerekiyordu. Basın açıklamasına katılanlar tek tek fişleniyordu.” diye konuştu.

EŞİ İLE ÇOCUĞU İLE ÇALIŞANLARIMIZ TEHDİT EDİLDİ

Basın açıklamalarında kamuoyuna aktardıkları sorunları, siyasete ve bürokrasiye yanlış aktarıldığını ifade eden Durmuş, “Sorunları çözmek yerine sendika düşman ilan edildi. O gün daha her şeyin başıydı. Telafisi mümkündü. Kayıplar vardı ama düzelmeyecek şeyler değildi. Kendini güç gören bazı kişiler kararlar aldılar. Çalışanları sesi olan sendikanın el değiştirmesi gerekiyor diye. Bürokrasinin tüm imkânları kullanılarak çalışanları bıktırma politikasına girildi. Yeniden birlik adı altında yeni bir yapı kurdular. Bunu soranlara da o sendikanın iç işleri biz karışmıyoruz dediler. Bir kıyımda bunun için başladı. Gece gündüz tüm mesailerini güçlerini yeni sendikalaşmaya ayırdılar. Eşi ile çocuğu ile çalışanlarımız tehdit edildi.” ifadelerini kullandı.

HASTANEDE DEVAM EDEN ODA DEĞİŞİKLİKLERİNİN AMACI NEDİR?

Durmuş, sendika üyelerinin tüm baskılara rağmen sendikal mücadelesini yaptığını ve Türkiye’ye örnek olduklarının altını çizerek şöyle devam etti: “Çalışanlarımızın bu mücadelesi 02 Mart 2019’da Sağlık Sen Genel Merkezinin 6. Olağan Genel Kuruluna etki etmiştir. Bartın Sağlık Sen ailesine zulüm edenlerle bir olan o günün genel başkanı bürokrasi ve yeniden birlik hareketine verdiği desteğin bedelini ödemiştir. Teşkilatını arkasına almayan genel başkan gitmiş yerine Bartın sevdalısı, dik duruşlu o günün Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, Sağlık Sen Genel Başkanı olmuştur.” Bu sorunlarla kaybeden zarar görenlerin sağlık çalışanları ve Bartın halkı olduğunu aktaran Durmuş, “Bir yıl boyunca hala hastanede devam eden oda değişikliklerinin amacı nedir? Çalışanların görev ve er değişiklikleri hala devam ediyor mu?” sorunlarını dile getirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA