Advert
Advert
Advert

Otobüs Firmalarına 12 Maddelik Uyarı

Artık Yolcular Daha Güvende

Otobüs Firmalarına 12 Maddelik Uyarı
Otobüs Firmalarına 12 Maddelik Uyarı Admin
Bu içerik 427 kez okundu.

Toplantıda Otobüs firmaları ve otobüs sahiplerine 12 maddelik şu uyarılarda bulunuldu.

AMAÇ YORGUNLUK, UYKUSUZ ARAÇ KULLANILMASININ ÖNLENMESİ

Trafik Kazalarının önlenmesi ve Trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Bartın’da Şehirlerarası il, ilçe merkezi arası yolcu taşımacılığında faaliyet gösteren otobüs firmalarının yetkilileri ile toplantı gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol Başkanlığında Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural ve Trafik Şube Müdürlerinin katılımları ile Bartın Valiliğinde yapılan toplantıda alınması gereken önlemler konusunda bilgiler verildi.

SÜRÜŞ TEKNİKLERİ BİLGİSİNE SAHİP OLMAYAN ŞOFÖRLER YOLA ÇALIŞTIRILMAYACAK

Otobüs firmaları ve otobüs sahiplerine 12 maddelik şu uyarılarda bulunuldu; buna göre 1-Yol ve Sürüş güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirleri almaları, 2-Kış Şartlarına uygun lastik kullanımının sağlanması, 3-Şoförlerin, yol hava, trafik durumunun gerektirdiği şartlarda uygun hızda seyretmeleri ve hız ihlali yapmamaları, 4-Mevzuatın öngördüğü sayıda şoförü yolculuk esnasında araçlarında bulundurmalarını, 5-Kazaların temel nedeni olan yorgunluk/uykusuz araç kullanılmasının önlenmesi, 6-Firmaların sık sık şoför değiştirmemesi, çalışma sürelerinin kayıtlarının tutulması, 7-Sefere çıkış sırasında şoförlerin ve yolcuların emniyet kemeri takmaları yönünde tavizsiz olmaları, host/hosteslerin bu uyarıları seyahat süresince devam ettirmelerini ve bu durumu muhafaza etmelerini, 8-Sürücü seçiminde titiz davranılmasını, yeterince uzun yol deneyimine ve güvenli sürüş teknikleri bilgisine sahip olmayan şoförlerin çalıştırılmaması.

TRAFİK GÜVENLİĞİNE YÖNELİK KONTROLLER GÖZ ARDI EDİLMEYECEK

9-Şoförlerin hava ve yol koşullarını bilmedikleri güzergâhlara gönderilmemesi, 10-Otobüslerin sefer öncesinde veya haftada bir uygun lastik konusunda araç ve sürücülerin kontrol edilmesini. 11-İç denetimlerin yapılması ve trafik güvenliğine yönelik kontrollerin göz ardı edilmemesi. 12-10 numara yağ tabir edilen yakıtların araçlarda kullanılmaması konularında uyarılarda bulunuldu.

12 Maddelik Uyarı Otobüs Firmaları Ogün Vural Bartın
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu’nun Bartın Mitingi İptal mi?
Kılıçdaroğlu’nun Bartın Mitingi İptal mi?
FETÖ/PDY Operasyonu
FETÖ/PDY Operasyonu