Advert
Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-05-2016 20:45   Güncelleme : 06-06-2016 19:27

CHP’li Vekillerin Başarısı

CHP’li Vekillerin Direnişi, Maden İşçilerinin Maaşları Ödenecek

CHP’li Vekillerin Başarısı

Maden İşçilerinin Maaşları Ödenecek

EYLEMCİ İŞLER VALİ İSTİFA DİYE BAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş bugün öğle saatlerinde gittiği maden ocağının girişinden bir video paylaştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ocağa giremediklerini söylerken 9 gündür içerde bulunan maden işçilerinin arka plandan ‘Vekiller buraya Vali istifa’ diye bağırdığı duyuldu.

DEVLETİN VALİSİ DEĞİL, AKP’NİN VALİSİ

Öte yandan CHP Milletvekili Ünal Demirtaş tarafından paylaşılan videonun üzerine ise “Devletin Valisi değil, AKP’nin valisi.... Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile Ekmek parası için, çoluğunun ve çocuğunun rızkı için Açlık grevi yapan ve ölümü göze alan işçi arkadaşlarımız ile görüşmememiz için barikat kurdular...Her koşulda işçinin yanındayız” dedi. Ayrıca Ünal Demirtaş’ın paylaştığı başka bir fotoğrafta ise ocak ağzında çevik kuvvet polislerinin kalkanlarla ocak ağzını tamamen paylaştığı gözlemlendi.

www.halkinsesi.com.tr (Umut ERSES)

Kayyum heyeti başkanı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Polat Sezgün Halkın Sesi’ne konuştu;

KAYYIM HEYETİ MAAŞLARI EN KISA ZAMANDA ÖDEYECEĞİZ’

 

Cemaat operasyonu kapsamında DEKA, Balçınlar ve Erbağ Madencilik’e kayyım heyeti olarak atanan 3 kişiden birisi olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Polat Sezgün Halkın Sesi’ne yaptığı açıklamada maden ocağında eylemlerini devam ettiren işçilerin maaşlarının en kısa zamanda verebilmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Kayyım olarak devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yaparak en kısa zamanda işçi maaşlarının ödenmesi için uğraştıklarını söyleyen Sezgün, “Elimizden gelen bütün uğraşı gösteriyoruz. İşimizi gücümüzü bıraktık bu soruna yoğunlaştık. Durumun aciliyetinin de farkındayız. Devletin ilgili kamu kuruluşlarıyla 5 bin ton civarındaki Erbağ Madencilik’e ait kömürü satabilmek için uğraşıyoruz. Kömürün başka firmalara ait olduğu yönündeki iddialar dedikodudan ibarettir. Yasal prosedürler tamamlanır tamamlanmaz öncelikli olarak arkadaşlarımızın maaşlarını ödeyeceğiz. Elimizden gelen gayreti gösterdiğimize kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

(Umut ERSES)Zonguldak Halkın Sesi

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA